Elektryczny Ekopatrol na ulicach Chorzowa

Chorzowska Straż Miejska idzie z duchem czasów. Funkcjonariusze na kontrole odpadów i palenisk będą jeździć samochodem elektrycznym – informuje Urząd Miasta Chorzów.

Chorzow ekopatrol

Elektryczny samochód chorzowskiej Straży Miejskiej to pierwszy takich samochód we flocie Urzędu Miasta i związanych z nim jednostek

- Wyposażyliśmy Straż Miejską w taki samochód z kilku powodów. Ekopatrol bardzo dużo pracuje w terenie, poza tym idziemy z duchem czasu i wymogami Unii Europejskiej. Wymogi mówią o tym, że część samochodów w urzędzie i jego jednostkach ma mieć napęd elektryczny - tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Elektryczny samochód będzie wykorzystywany przez Ekopatrol. W ramach tej akcji strażnicy miejscy z Chorzowa przeprowadzają kontrolę segregowania śmieci, zgodność deklaracji odpadowych oraz palenisk.

Citygo e iV, który otrzymała Straż Miejska z Chorzowa, to pierwszy w pełni elektryczny model Skody. Czeski „elektryk” został wyposażony w silnik o mocy 83 KM i akumulator o pojemności 36,8 kWh. Jak zapewnia producent dzięki szybkiej ładowarce można w ciągu godziny naładować baterię samochodu do 80%. Elektryczną Skodą można się rozpędzić do 130 km/h, a jej zasięg wynosi 260 km.

fot. UM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Smieci w chorzowie

Mieszkańcy Chorzowa oszukują na śmieciach?...

Narodowy spis powszechny

Ruszył Narodowy Spis Powszechny 2021. Na jakie...

Olma adam

Zmarł Adam Olma. Znanego nauczyciela z Chorzowa...

Chorzow aks

Lockdown od 20 marca. Sprawdź, co jest czynne,...

Pismo swiete

Chorzów: Ile kosztują lekcje religii? To spora...

Ch um chorzow1

Chorzów: CBŚP przeszukuje domy prezydenta...

Szyb prezydent

Chorzów: Symbol miasta do renowacji