Elektryczny Ekopatrol na ulicach Chorzowa

Chorzowska Straż Miejska idzie z duchem czasów. Funkcjonariusze na kontrole odpadów i palenisk będą jeździć samochodem elektrycznym – informuje Urząd Miasta Chorzów.

Chorzow ekopatrol

Elektryczny samochód chorzowskiej Straży Miejskiej to pierwszy takich samochód we flocie Urzędu Miasta i związanych z nim jednostek

- Wyposażyliśmy Straż Miejską w taki samochód z kilku powodów. Ekopatrol bardzo dużo pracuje w terenie, poza tym idziemy z duchem czasu i wymogami Unii Europejskiej. Wymogi mówią o tym, że część samochodów w urzędzie i jego jednostkach ma mieć napęd elektryczny - tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Elektryczny samochód będzie wykorzystywany przez Ekopatrol. W ramach tej akcji strażnicy miejscy z Chorzowa przeprowadzają kontrolę segregowania śmieci, zgodność deklaracji odpadowych oraz palenisk.

Citygo e iV, który otrzymała Straż Miejska z Chorzowa, to pierwszy w pełni elektryczny model Skody. Czeski „elektryk” został wyposażony w silnik o mocy 83 KM i akumulator o pojemności 36,8 kWh. Jak zapewnia producent dzięki szybkiej ładowarce można w ciągu godziny naładować baterię samochodu do 80%. Elektryczną Skodą można się rozpędzić do 130 km/h, a jej zasięg wynosi 260 km.

fot. UM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon