Ekologiczna inwestycja w chorzowskiej „dwunastce”

Szkoła Podstawowa nr 12 w Chorzowie Batorym przejdzie ekologiczną metamorfozę. Przewidziano m.in. termomodernizację budynku, budowę ekologicznej kotłowni czy modernizację instalacji elektrycznej i oświetleniowej. Umowa podpisana, a prace mają się zakończyć w ciągu piętnastu miesięcy.

fot. UM Chorzów
Chorzów Szkoła Podstawowa nr 12

Umowę z wykonawcą prac w „dwunastce” podpisano w środę, 6 lipca 2022 r., w gmachu szkoły przy ul. Skrajnej 2 na Starym Osiedlu w Chorzowie Batorym. Roboty przeprowadzi firma Termobud i ma na to czas do 31 października 2023 r.

- To inwestycja, na którą szkoła czekała już od kilku dobrych lat. Dzięki termomodernizacji i oświetleniu zewnętrznemu, budynek będzie się znakomicie prezentować zarówno w dzień, jak i w nocy. Ponadto wymieniona zostanie instalacja grzewcza i elektryczna, a obiekt zyska nowoczesne i ekologiczne, kotły gazowe – zaznacza Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Uczniowie „dwunastki” już nie będą zimą marzli

Nowa gazowa kotłownia oraz nowa instalacja centralnego ogrzewania z pewnością ucieszą uczniów i personel szkoły, bo zimą najzwyczajniej w świecie marzli. Prace obejmą także docieplenie ścian zewnętrznych, piwnicznych i fundamentowych, a także izolację dachu, montaż brakujących okien w pomieszczeniach piwnicznych, wymianę drzwi zewnętrznych tylnych i kuchennych oraz modernizację instalacji elektrycznej i oświetleniowej.

- Dzięki inwestycji staniemy się szkołą ekologiczną i nowoczesną. Liczymy na to, że w te wakacje uda nam się wykonać jak najwięcej prac. Dzisiaj podpisaliśmy umowę na realizację tego wielkiego przedsięwzięcia, co jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli – mówi Hanna Gościniak, dyrektorka SP nr 12.

Inwestycja będzie kosztować ponad 4,3 mln zł, z czego ponad 1,3 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon