Egzaminy na kartę rowerową w Parku Śląskim. Udział może wziąć każdy uczeń

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chorzowskiej komendy we współpracy z Parkiem Śląskim przeprowadzą egzaminy na kartę rowerową dla wszystkich chętnych. W pierwszej połowie lipca w Chorzowie odbędzie się egzamin. Osoby, które zdadzą otrzymają uprawnienia do kierowania rowerem.

KMP Chorzów
Karta rowerowa Chorzów

Na ulicach i ścieżkach rowerowych Chorzowa pojawia się coraz więcej rowerzystów. Z rowerów coraz chętniej korzystają też uczniowie szkół podstawowych. W trosce o bezpieczeństwo chorzowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych przeprowadzą egzamin na kartę rowerową.

Egzaminy na kartę rowerową

Chętni, którzy chcą przystąpić do egzaminu są zaproszeni 9 lipca 2022 r. w godzinach 11.00 ­– 15.00 do Parku Śląskiego na Aleję Różaną 2. Ostatni uczestnicy mogą się zarejestrować do 14.30.

– Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem i wózkiem rowerowym jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T - w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat – informują policjanci.

Egzaminy będą prowadzone dla wszystkich chętnych uczniów, niezależnie od miejsca zamieszkania. Uzyskanie karty rowerowej będzie możliwe po wcześniejszym zdaniu części teoretycznej i praktycznej. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku kartę rowerową wydaje dyrektor szkoły. – Uczestnicy powinni zaopatrzyć się w swojej szkole w "arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową" zgodnie z drukiem MEN - VI/28 oraz mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. To pozwoli usprawnić przeprowadzanie egzaminu – dodają mundurowi.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon