Ecik wrócił na Cichą!

Po sześciu latach przerwy na Cichą wrócił Łukasz Janoszka. Ecik związał się z Ruchem Chorzów trzyletnim kontraktem. Chcieli tego wszyscy – klub, zawodnik i kibice – podkreśla prezes Niebieskich.
Ecik

Łukasz Janoszka: Jestem bardzo pozytywnie nastawiony

Łukasz Janoszka po podpisaniu kontraktu wskazywał, że powrót do Ruchu Chorzów to przyjemne uczucie i jest bardzo pozytywnie nastawiony.

– Mam nadzieję, że będę mógł pomóc drużynie przede wszystkim na boisku, taki mam cel. Trzyletnia umowa daje mi stabilizację. Cieszę się, że tak szybko udało nam się dogadać z prezesem. Wszystko zamknęło się właściwie w dwóch spotkaniach – podkreśla Ecik w wypowiedzi dla klubowej strony.

Prezes Ruchu Chorzów: Chcieli tego wszyscy – klub, zawodnik i kibice

Zdaniem prezesa Ruchu Chorzów Ecik wniesie do drużyny piłkarską jakość i duże doświadczenie, którym będzie się dzielić z młodymi zawodnikami. Powrót Łukasza Janoszki ma dla klubu także duże znaczenie wizerunkowe, bo przejście takiego zawodnika zwiększa wiarygodność klubu.

– Ecik gościł u nas jesienią na meczu z Polonią Bytom. Wtedy pół żartem, pół serio rzuciłem do niego, żeby wracał. Tak się to wszystko potoczyło, że nie minęły nawet trzy miesiące od tamtej rozmowy, a Łukasz jest już naszym piłkarzem. Chcieli tego wszyscy – klub, zawodnik i kibice. Dogadaliśmy się na trzyletni kontrakt. Nie chcemy budować zamków na piasku, ale na twardych fundamentach. Tworzymy drużynę ambitną, taką, która będzie się biła o najwyższe cele i dostarczała kibicom wielu pozytywnych emocji – tłumaczy dla klubowej strony Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Łukasz Janoszka pochodzi z Bytomia. Na Cichą trafił w 2004 r., a w pierwszej drużynie zadebiutował rok później. W Ruchu grał do końca 2013 r., po czym przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie spędził 5 lat, a w minionym sezonie był zawodnikiem Stali Mielec. W niebieskiej koszulce rozegrał do tej pory 228 spotkań i strzelił 35 goli. Z Ruchem zdobył trzy medale Mistrzostw Polski – srebrny w 2012 i brązowe w 2010 i 2014 r.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon