Ecik wrócił na Cichą!

Po sześciu latach przerwy na Cichą wrócił Łukasz Janoszka. Ecik związał się z Ruchem Chorzów trzyletnim kontraktem. Chcieli tego wszyscy – klub, zawodnik i kibice – podkreśla prezes Niebieskich.

Ecik

Łukasz Janoszka: Jestem bardzo pozytywnie nastawiony

Łukasz Janoszka po podpisaniu kontraktu wskazywał, że powrót do Ruchu Chorzów to przyjemne uczucie i jest bardzo pozytywnie nastawiony.

– Mam nadzieję, że będę mógł pomóc drużynie przede wszystkim na boisku, taki mam cel. Trzyletnia umowa daje mi stabilizację. Cieszę się, że tak szybko udało nam się dogadać z prezesem. Wszystko zamknęło się właściwie w dwóch spotkaniach – podkreśla Ecik w wypowiedzi dla klubowej strony.

Prezes Ruchu Chorzów: Chcieli tego wszyscy – klub, zawodnik i kibice

Zdaniem prezesa Ruchu Chorzów Ecik wniesie do drużyny piłkarską jakość i duże doświadczenie, którym będzie się dzielić z młodymi zawodnikami. Powrót Łukasza Janoszki ma dla klubu także duże znaczenie wizerunkowe, bo przejście takiego zawodnika zwiększa wiarygodność klubu.

– Ecik gościł u nas jesienią na meczu z Polonią Bytom. Wtedy pół żartem, pół serio rzuciłem do niego, żeby wracał. Tak się to wszystko potoczyło, że nie minęły nawet trzy miesiące od tamtej rozmowy, a Łukasz jest już naszym piłkarzem. Chcieli tego wszyscy – klub, zawodnik i kibice. Dogadaliśmy się na trzyletni kontrakt. Nie chcemy budować zamków na piasku, ale na twardych fundamentach. Tworzymy drużynę ambitną, taką, która będzie się biła o najwyższe cele i dostarczała kibicom wielu pozytywnych emocji – tłumaczy dla klubowej strony Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Łukasz Janoszka pochodzi z Bytomia. Na Cichą trafił w 2004 r., a w pierwszej drużynie zadebiutował rok później. W Ruchu grał do końca 2013 r., po czym przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie spędził 5 lat, a w minionym sezonie był zawodnikiem Stali Mielec. W niebieskiej koszulce rozegrał do tej pory 228 spotkań i strzelił 35 goli. Z Ruchem zdobył trzy medale Mistrzostw Polski – srebrny w 2012 i brązowe w 2010 i 2014 r.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Daniel Szczepan

Najlepszy strzelec Niebieskich zostaje na Cichej!

Chojniczanka Ruch

Tylko jeden punkt. Mecz na szczycie zakończony remisem

Ruch Chorzów

Czy Ruch Chorzów dostanie 1,8 mln zł od miasta?

Pogoń Siedlce Ruch Chorzów

Podział punktów w zaległym meczu Ruchu Chorzów

Chorzów Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy szlakiem… chorzowskich bibliotek

Hejnał Kęty Ruch Chorzów

Dziewięć bramek w pierwszym sparingu Ruchu Chorzów

Chorzow kort do padla

W Chorzowie powstanie kolejny kort do padla