„Dzwony” znikają z Chorzowa. Trwa wymiana pojemników do segregacji odpadów

W Chorzowie trwa wymiana pojemników do segregacji odpadów. Z ulic miasta znikają „dzwony”, które są zastępowane klasycznymi kontenerami – informuje Urząd Miasta Chorzów.

Dzwony

„Dzwony” stały się pewnego rodzaju symbolem segregowania odpadów, ale wiele osób na te pojemniki narzeka. Mają niewielki otwory, w które trudno wcisnąć odpady, co dotyczy przede wszystkim pojemników na papier. Śmieci zaś często walają się wokół „dzwonów”. Wkrótce znikną z ulic Chorzowa, bo w naszym mieście trwa wymiana pojemników do segregacji odpadów.

- Pojemniki typu „dzwon" są zabierane przez firmę wywożącą odpady na bazę, a w zamian na teren nieruchomości wstawiane są pojemniki o wielkości 1100 litrów lub 360 litrów – w zależności od liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość i dostępnego miejsca – informuje chorzowski magistrat.

Właściciele nieruchomości powinni dbać o porządek wokół pojemników

Urzędnicy podkreślają, że miejsce do ustawienia pojemników do segregacji odpadów wskazują właściciele nieruchomości. Do nich należy także dbanie o czystość i porządek wokół nich. Jeżeli nie ma dostatecznie dużo miejsca do wystawienia trzech pojemników, właściciel może wskazać miejsce na sąsiedniej działce – pod warunkiem, że jej właściciel wyrazi na to zgodę i wydzierżawi jej część.

- W przypadku, gdy ogólnodostępne pojemniki zostaną zabrane z Państwa okolicy prosimy o kontakt z zarządcą lub administratorem nieruchomości w celu podstawienia indywidualnego zestawu dla konkretnej nieruchomości – dodają chorzowscy urzędnicy.

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy dotychczas korzystali z ogólnodostępnych pojemników do segregacji, powinni się skontaktować z chorzowskim Urzędem Miasta. Zostaną oni uwzględnieni w systemie segregacji w workach, który jest przeznaczony dla takich nieruchomości.

fot. UM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon