„Dzwony” znikają z Chorzowa. Trwa wymiana pojemników do segregacji odpadów

W Chorzowie trwa wymiana pojemników do segregacji odpadów. Z ulic miasta znikają „dzwony”, które są zastępowane klasycznymi kontenerami – informuje Urząd Miasta Chorzów.

Dzwony

„Dzwony” stały się pewnego rodzaju symbolem segregowania odpadów, ale wiele osób na te pojemniki narzeka. Mają niewielki otwory, w które trudno wcisnąć odpady, co dotyczy przede wszystkim pojemników na papier. Śmieci zaś często walają się wokół „dzwonów”. Wkrótce znikną z ulic Chorzowa, bo w naszym mieście trwa wymiana pojemników do segregacji odpadów.

- Pojemniki typu „dzwon" są zabierane przez firmę wywożącą odpady na bazę, a w zamian na teren nieruchomości wstawiane są pojemniki o wielkości 1100 litrów lub 360 litrów – w zależności od liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość i dostępnego miejsca – informuje chorzowski magistrat.

Właściciele nieruchomości powinni dbać o porządek wokół pojemników

Urzędnicy podkreślają, że miejsce do ustawienia pojemników do segregacji odpadów wskazują właściciele nieruchomości. Do nich należy także dbanie o czystość i porządek wokół nich. Jeżeli nie ma dostatecznie dużo miejsca do wystawienia trzech pojemników, właściciel może wskazać miejsce na sąsiedniej działce – pod warunkiem, że jej właściciel wyrazi na to zgodę i wydzierżawi jej część.

- W przypadku, gdy ogólnodostępne pojemniki zostaną zabrane z Państwa okolicy prosimy o kontakt z zarządcą lub administratorem nieruchomości w celu podstawienia indywidualnego zestawu dla konkretnej nieruchomości – dodają chorzowscy urzędnicy.

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy dotychczas korzystali z ogólnodostępnych pojemników do segregacji, powinni się skontaktować z chorzowskim Urzędem Miasta. Zostaną oni uwzględnieni w systemie segregacji w workach, który jest przeznaczony dla takich nieruchomości.

fot. UM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Smieci w chorzowie

Mieszkańcy Chorzowa oszukują na śmieciach?...

Chorzow fotopulapka

Fotopułapki pomogą w walce z dzikimi wysypiskami

Chorzow rynek urzad miasta

Umów wizytę online. Internetowa rezerwacja w...

Chorzow Katowicka 72

Był bank, będą mieszkania. Nowa inwestycja obok...

Chorzow hajducka

Kolejny etap przebudowy ul. Hajduckiej w...

Porodowka chorzow

Chorzów: Porodówka jednak zawiesza działalność!

Piwo

Zwolnienie z opłaty koncesyjnej w Chorzowie....