Dziś rusza Chorzowski Teatr Ogrodowy. Początek tylko w internecie

Dziś rusza 14. sezon Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Na początek przygotowano dwie propozycje, ale – z powodu niepewnej sytuacji epidemicznej – z jednej zrezygnowano. Teatralnej publiczności pozostanie tylko transmisja internetowa.

Chto

Z powodu koronawirusa odwołano jedno z wydarzeń Chorzowskiego Ogrodu Teatralnego

Chorzowski Teatr Ogrodowy rozpocznie się o godz. 18.00 od „Hejnału z wieży wyciągowej” w wykonaniu Rafała Rutkowskiego, na wieży wyciągowej szybu Prezydent. To wydarzenie od początku planowano jedynie jako transmisję internetową, ale godzinę później Rutkowski miał się spotkać z publicznością w Chorzowskim Centrum Kultury w monodramie „To nie jest kraj dla wielkich ludzi”. Sytuacja epidemiczna wymusiła jednak zmianę planów.

- Trzeba to przyznać: przestraszyliśmy się wirusa. My wszyscy – i wy, Widzowie, i my – organizatorzy. Ponieważ sytuacja epidemiczna jest niepewna, trochę modyfikujemy naszą pierwszą w tym sezonie propozycję repertuarową – czytamy w komunikacie ChTO.

Widzą pozostanie jedynie internetowa transmisja „Hejnału…”, który będzie dłuższy niż planowano, bo organizatorzy postanowili zrezygnować ze spotkania z Rafałem Rutkowskim w Chorzowskim Centrum Kultury. Transmisję będzie można obejrzeć bezpłatnie w Galerii Straż Pożarna w chorzowskiej Sztygarce.

Kolejne repertuarowe propozycje ChTO bez zmian?

W sobotę, 15 sierpnia, zgodnie z planem odbędzie się „Internetowa Dziecinada”. Start o godz. 15.00, a najmłodsi tym razem będą samodzielnie pracować w swoich domach i dadzą przedstawienie dla swoich bliskich.

- Na profilu facebookowym będziemy prezentować filmiki i instrukcje, jak przygotować kolejnych potrzebnych w tym roku lalkowych aktorów, tak, by każde dziecko mogło stworzyć samodzielnie swoich teatralnych bohaterów. Opublikujemy też nagranie tekstu bajki, do której chętne dzieci będą w domach animować przygotowane wcześniej lalki – tłumaczy ChTO.

Na piątek, 28 sierpnia, w Sztygarce zaplanowano wystawienie komedii ze świata polityki i miłości „Miłość i polityka” w wykonaniu katowickiego Teatru Korez. Zaś w Chorzowskim Centrum Kultury muzyczny finał Chorzowskiego Teatru Ogrodowego w wykonaniu Joanny Kołaczkowskiej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon