Dziewięć bramek w pierwszym sparingu Ruchu Chorzów

Niebiescy rozegrali pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu. W sobotę, 3 lipca 2021 r., uświetnili swoją obecnością 100-lecie Hejnału Kęty. Nie mieli jednak litości dla gospodarzy i strzelili im aż dziewięć bramek!

Hejnał Kęty Ruch Chorzów

Mecz w Kętach to był trenerski debiut Jarosława Skrobacza, a chorzowski Ruch poradził sobie znakomicie. Pierwsza bramka dla Niebieskich, po strzale Łukasza Janoszki, padła już w 3. minucie. Później strzelali: Tomasz Nuegebauer (15 min.), Tomasz Wójtowicz (23 min.), Daniel Szczepan (32 min) zawodnik testowany II (35 min.), Tomasz Neugebauer (39 min.), Filip Żagiel (44 min.), Michał Mokrzycki z rzutu karnego (50 min.) i Krystian Mucha (53 min.)

- Nie wyciągajmy dzisiaj wniosków, to miała być przyjemność i była. Z drugiej strony w takich meczach trzeba się troszeczkę sprężyć, trzeba wyjść troszeczkę bardziej zmobilizowanym, żeby przeciwnikowi, który gra jednak kilka klas niżej, nie pozwolić za bardzo uwierzyć w siebie, nawet na takiej imprezie. Dlatego, że po prostu trzeba wygrywać wszystko, jeżeli się już gra – mówił po meczu trener Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz (za Ruch TV).

W środę, 7 lipca 2021 r., Niebiescy rozegrają sparing z GKS-em 1962 Jastrzębie, byłym klubem trenera Skrocza.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon