Dzień Miodu w chorzowskim skansenie

Zapowiada się bardzo słodka impreza. W najbliższą niedzielę, 2 lipca 2023 r., w chorzowskim skansenie po raz kolejny odbędzie się Dzień Miodu.

fot. Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"
Dzień Miodu w chorzowskim skansenie


Dzień Miodu w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”
to okazja by poznać tradycje pszczelarskie na Górnym Śląsku, dowiedzieć się o szerokich możliwościach zastosowania miodu, a także spróbować wyrobów pszczelarskich. W tym roku w niedzielę, 2 lipca, w godzinach 12.00-17.00.

- Tradycyjnie na gości skansenu czekał będzie jarmark miodów, wyrobów i produktów pszczelarskich oraz rękodzieła a także szereg aktywności i pokazów – zapewnia Marcin Gaweł z chorzowskiego skansenu.

Pokaz wirowania miodu, lanie świec czy warszaty z woskowych ozdób

Będzie można wziąć udział m.in. w pokazach wirowania miodu przygotowanych wspólnie ze Śląskim Związkiem Pszczelarzy w Katowicach. Zaplanowano także lanie świec z wosku czy warsztaty z wykonywania woskowych ozdób. Będą prelekcje o historii bartnictwa i roli pszczół w przyrodzie oraz o zdrowotnych właściwościach miodu, życiu pszczół w mieście, a także o tym jak rozpoznać latające owady czy jak zostać pszczelarzem.

- Podczas imprezy dowiemy się także o zastosowaniu miodu w kosmetykach czy o antybiotykach z pszczelej apteki. Pokaz zdejmowania gniazda os z drzewa przeprowadzi Straż Pożarna z Chorzowa – dodaje Marcin Gaweł.

Współorganizatorem Dnia Miodu w skansenie jest Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach. Wydarzenie wspierają także Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie i Pasieka Edukacyjna - Skrzydlaci Przyjaciele.

Kąpielisko "Fala" w czasach świetności

Może Cię zainteresować:

Kąpielisko "Fala" w czasach świetności. Przypomnijmy sobie jak było

Autor: Redakcja

24/06/2023

Chorzowski skansen zmienia cennik Od 1 maja 2023 r będzie drożej

Może Cię zainteresować:

Chorzowski skansen zmienia cennik. Od 1 maja 2023 r. będzie drożej!

Autor: Maciej Poloczek

24/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon