Dzień Miodu w chorzowskim skansenie

Zapowiada się bardzo słodka impreza. W chorzowskim skansenie odbędzie się Dzień Miodu. Będzie to okazja by poznać tradycje pszczelarskie na Górnym Śląsku oraz szerokie możliwości zastosowania miodu. No i oczywiście będzie można spróbować wyrobów pszczelarskich.

fot. FB/Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"
Dzień Miodu w skansenie

Dzień Miodu w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” odbędzie się w niedzielę, 3 lipca 2022 r., w godzinach 12.00 – 17.00. Zaplanowano m.in. pokazy wirowania miodu czyli wydobywania go z plastra oraz lania świec woskowych (Zagroda z Panewnik), które przygotują pszczelarze ze Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach.

Dzień Miodu 2022. Pokazy, warsztaty i konkursy ze słodkimi nagrodami

W zagrodzie sołtysa pasieka edukacyjna "Skrzydlaci Przyjaciele" zaprezentuje sprzęt pszczelarski i szklany ul pokazowy. Z kolei w Zagrodzie z Frydka będzie można zobaczyć zabytkowy sprzęt pszczelarski. Będą tam również pokazy i warsztaty pszczelarskie. W okolicach karczmy swoje stanowiska będą mieli pszczelarze z Nakła Śląskiego.

Zaplanowano również plenerowy pokaz teatralny "O zaczarowanym ogrodzie". Będą też liczne konkursy ze słodkimi nagrodami. Przez całą imprezę będzie można kupić miody i wyroby pszczelarskie, a na koniec wystąpi Kapela Maliniorze. Wydarzenie współorganizuje Śląski Związek Pszczelarzy.

Dzień Miodu 2022
Dzień Miodu 2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon