Dzień Flagi w Parku Śląskim

W poniedziałek, 2 maja 2022 r., w Parku Śląskim odbędą się obchody Dnia Flagi. Uroczystości organizują władze województwa śląskiego.

fot. gov.pl
Polska flaga

Od blisko dziesięciu lat mamy w Polsce nowe święto, które wypełniło „lukę” między 1 a 3 maja. To Dzień Flagi, najważniejszego obok godła polskiego symbolu narodowego. Uroczyste obchody tego święta odbędą się m.in. w Parku Śląskim w Chorzowie, na skwerze 100-lecia Powstań Śląskich (przy głównym wejściu do śląskiego zoo). Początek o godz. 11.30.

- Miłość do biało-czerwonej łączy wspólnotę narodową, daje siłę i nadzieję. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach tego wyjątkowego, patriotycznego dnia – zachęcają organizatorzy.

PROGRAM OBCHODÓW DNIA FLAGI W PARKU ŚLĄSKIM, 2 MAJA 2022 r.

  • 11.30 – koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
  • 12.00 - podniesienie Flagi Państwowej na maszt. Odegranie i odśpiewanie Hymnu Państwowego (orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i soliści Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk)
  • 12.10 - złożenie wieńca przez marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz przewodniczącego sejmiku województwa śląskiego Jana Kawuloka
  • 12.15 - odegranie sygnału „Śpij Kolego”
  • 12.20 - odegranie i odśpiewanie Roty (orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i soliści Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk
  • 12.25 - zakończenie uroczystości

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 r. Celem święta jest promowanie szacunku do flagi oraz propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. 2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon