Dzięki reakcji świadka zatrzymano złodzieja z Chorzowa

Policjanci z Chorzowa zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta, który ukradł głośniki w jednym ze sklepów. Udało się to dzięki reakcji świadka i - jak się okazało – nie był to pierwsze takie przewinienie pojmanego złodzieja.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów złodziej głośników

W poniedziałek, 3 stycznia 2022 r., do dyżurnego policji z chorzowskiej „jedynki” zadzwonił mężczyzna, który powiadomił, że był świadkiem kradzieży i teraz obserwuje złodzieja. Na miejsce skierowany został najbliższy patrol policji, ale przed przybyciem mundurowych złodziej wsiadł do tramwaju.

- Policjanci udali się za nim i na kolejnym przystanku wsiedli do tramwaju, tam od razu ich uwagę przykuł młody mężczyzna, gdyż po pierwsze nie miał maseczki, a ponadto jego wygląd odpowiadał przytoczonemu przez świadka rysopisowi – czytamy w policyjnym komunikacie.

28-latek został zatrzymany i – jak się okazało – nie było to jego pierwsze przewinienie. Śledczy ustalili, że w grudniu ubiegłego roku ukradł głośniki… z tego samego sklepu.

- Dziękujemy za właściwą reakcję i przekazanie informacji. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych – podkreślają chorzowscy policjanci.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów pijany kierowca

Zatrzymano pijanego kierowcę z Chorzowa. Świadek zareagował

Policja radiowóz

Jechał za szybko i pod wpływem narkotyków, a to nie koniec!

Nawoływał do zabicia prezydenta

Nawoływał do zabicia prezydenta i premiera

Policjanci z Chorzowa uratowali kobietę z pożaru

Uratowali kobietę z pożaru. Akcja policjantów z Chorzowa

Chorzow poszukiwany

Chorzowska policja poszukuje Jana Zadworskiego

Atak na policjanta

Atak na policjanta w Chorzowie

Zlodzieje

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa!