Dzięki reakcji świadka zatrzymano pijanego kierowcę z Chorzowa

Miał pond 3 promile i wsiadł za kierownicę, ale dzięki właściwej reakcji kobiety jadącej przez Chorzów Batory został zatrzymany przez policję. Grozi mu do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pijany

W nocy z 25 na 26 czerwca kobieta jadąca ul. Kaliny jadąca ul. Kaliny w Chorzowie Batorym zauważyła kierującego Oplem Corsą, który uszkodził barierki i kontynuował jazdę. Podejrzewając, że jest nietrzeźwy zadzwoniła do dyżurnego chorzowskiej komendy policji.

- Zgłaszająca cały czas pozostawała na linii z dyżurnym i informowała go, gdzie aktualnie się znajduje. Pierwsi na miejsce dotarli wywiadowcy z chorzowskiej komendy, którzy jadąc ul. Farny zauważyli na jednym z parkingów młodego mężczyznę, który wysiadł ze swojej corsy i zaczął uciekać. Niezwłocznie pobiegli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali go – informuje chorzowska policja

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta mając ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy, teraz oprócz wysokiej grzywny, grożą mu jeszcze dwa lata więzienia.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....