Dzień Pszczoły Miodnej w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Po dwóch latach pandemicznej przerwy w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym odbędzie się Dzień Pszczoły Miodnej. Będą m.in. pokazy wirowania miodu i ciekawostki dotyczące hodowli pszczół, które są uważane za… gatunek wymierający.

fot. pixabay.com
Pszczoły

Dzień Pszczoły Miodnej w chorzowskim zoo odbędzie się w niedzielę, 22 maja 2022 r. Wydarzenie zaplanowano w godzinach 11.00 – 17.00 na dużej łące przy budynku słoniarni. Będzie m.in. kiermasz miodów i wspólne tworzenie poidełek dla pszczół, a do tego:

  • pszczele ciekawostki i quizy
  • pokazy wirowania miodu
  • ciekawostki dotyczące hodowli pszczół
  • rozpoznawanie owadów i różnych gatunków pszczół
  • ciekawostki dotyczące roślin miododajnych

Współorganizatorami wydarzenia są: Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie oraz Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach.

Pszczoły to gatunek wymierający

Pszczoły uważane są za gatunek wymierający. Zagrażają im choroby oraz zatrucia środkami ochrony roślin. Albert Einstein powiedział kiedyś, że „gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości zostaną tylko cztery lata życia”. I nie chodzi tu o brak naturalnego miodu. Pszczoły są przede wszystkim jednymi z najważniejszych zapylaczy.

- Zapylają masowo powierzchnie uprawne, pola i sady owocowe. Jeśli nie będzie pszczół, wiele roślin również wyginie, gdyż nie będzie miał ich kto zapylać. Jest to problem, który od lat jest podnoszony nie tylko przez pszczelarzy, ale też przez liczne organizacje zajmujące się ochroną środowiska naturalnego i ekologią – czytamy w Portalu Pszczelarskim. Warto o tym pamiętać, nie tyko przy okazji święta pszczół.

Chorzów zoo

Może Cię zainteresować:

Nowy cennik w śląskim zoo. Od 1 maja 2022 będzie drożej

Autor: Maciej Poloczek

25/04/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon