Działania po „incydencie kałowym”. Co trzeba zrobić, by ponownie uruchomić wodny plac zabaw w Chorzowie?

Po kolejnym „incydencie kałowym”, do którego doszło w minioną sobotę, 23 lipca 2022 r., wodny plac zabaw w Chorzowie nadal jest nieczynny. Ponowne uruchomienie atrakcji, w bezpieczny sposób dla dzieci, to długotrwała procedura.

fot. FB/MORiS Chorzów
Chorzów wodny plac zabaw

W minioną sobotę na wodnym placu zabaw w Chorzowie po raz kolejny doszło do „incydentu kałowego”. Znów jakiś rodzic czy opiekun nie upilnował dziecka lub nie zaopatrzył go w pieluchę do pływania, więc doszło do zanieczyszczenia instalacji wodnej. W związku z tym ta wodna atrakcja przy ul. Floriańskiej już trzeci dzień jest nieczynna.

Co trzeba zrobić by wodny plac zabaw w Chorzowie został ponownie otwarty?

Co trzeba zrobić by wodny plac zabaw został ponownie otwarty? Jak informuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu należy przechlorować całą instalację wodną, na którą składają się m.in.:

  • 3 sztuki filtrów
  • zbiorniki wyrównawcze
  • instalacje wodne atrakcji
  • rynny przelewowe

Konieczna jest także dezynfekcja niecki wodnego placu zabaw.

- Spuszczone zostało 18m³ wody. Około 10m³ potrzebne jest do procesu przechlorowywania i oczyszczania obiektu. Następnie całość instalacji zostanie napełniona kolejnymi 18m³ wody – podał w poniedziałek, 24 lipca, chorzowski MORiS.

Kiedy wodny plac zabaw w Chorzowie zostanie ponownie uruchomiony?

Dziś (wtorek, 26 lipca) pobrano próbki wody i przekazano do zbadania. Po pozytywnej odpowiedzi wodny plac zabaw będzie można uruchomić ponownie. Ze względu na procedury może to nastąpić najwcześniej jutro (środa, 27 lipca).

- Chcemy uczulić raz jeszcze wszystkich korzystających z naszej atrakcji o zwrócenie uwagi nie tylko na swoich podopiecznych – ale również o siebie nawzajem. Prosimy również o współpracę z pracownikami MORiS Chorzów, którzy niejednokrotnie zwracając uwagę naszym gościom niestosującym się do określonych zasad spotykają się z – delikatnie rzecz ujmując – pretensjonalną, a czasami wręcz agresywną reakcją – dodają w chorzowskim MORiS-ie.

Chorzów wodny plac zabaw

Może Cię zainteresować:

Nieczynny wodny plac zabaw w Chorzowie

Autor: Redakcja

24/07/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon