Dwaj mieszkańcy Chorzowa ukradli w Kaletach... blisko 600 jajek niespodzianek!

Policjanci z Kalet zatrzymali dwóch mieszkańców Chorzowa, którzy wybrali się tam na „gościnne występy”. W jednym z tamtejszych sklepów ukradli… blisko 600 jajek niespodzianek.

fot. KPP w Tarnowskich Górach
Policja kajdanki

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 grudnia 2021 r. Dwójka 23-latków z Chorzowa okradła jeden ze sklepów przy ul. 1 Maja w Kaletach. Swoim łupem nie cieszyli się jednak długo, bo zostali zatrzymani przez miejscowych policjantów.

- Mimo swojego wieku sprawcy szczególnie upodobali sobie czekoladowe jajka niespodzianki. Policjanci ustalili, że ich łupem padło prawie 600 jajek z zabawkami w środku, wartych prawie 2300 złotych – czytamy w policyjnym komunikacie.

Zatrzymani mężczyźni zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że byli pijani – mieli po około 1,5 promila. Za kradzież grozi im do pięciu lat za kratkami. Mundurowi odzyskali blisko 500 czekoladowych jajek, które przekazali z powrotem do sklepu. Policja nie informuje co stało się pozostałą setką jajek. Złodzieje zdążyli aż tyle zjeść?

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon