Dwa razy więcej za odbiór śmieci w Chorzowie! Jest projekt uchwały

Mieszkańcy Chorzowa zapłacą za odbiór odpadów ponad dwa razy więcej niż dotychczas i to już od kwietnia! Projekt uchwały w tej sprawie, przygotowany przez prezydenta Andrzeja Kotalę, będzie głosowany na najbliższej sesji chorzowskiej Rady Miasta.

Smieci chorzowski

Spółka PTS Alba na początku lutego zerwała, zawartą z miastem, wieloletnią umowę na odbiór odpadów z Chorzowa. Według prezesa Alby spółka ponosiła bowiem straty - o szczegółach pisaliśmy 11 i 18 lutego. Miasto musi więc ogłosić nowy przetarg i m.in. tej sprawie była poświęcona nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

- Na pewno będzie drożej. Nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości – mówił 17 lutego, na sesji Rady Miasta, Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Stawki za odbiór odpadów w Chorzowie wzrosną o 124 i 169 procent!

Dziś już wiemy, że będzie znacznie drożej! Obecnie za odbiór odpadów w Chorzowie płacimy 12 złotych od osoby za śmieci segregowane i 20 złotych za niesegregowane. Zgodnie z projektem uchwały, przedstawionym przez prezydenta Andrzeja Kotalę, stawka za odbiór odpadów segregowanych wzrośnie do 26,90 zł, a niesegregowanych do 53,80 złotych. To oznacza podwyżkę o 124% (odpady segregowane) i 169% (odpady niesegregowane). I to już od 1 kwietnia.

Do końca maja obowiązuje krótkoterminowa umowa zawarta z wolnej ręki pomiędzy miastem a spółką PTS Alba. Nowa umowa ma obwiązywać dopiero od czerwca, ale już w kwietniu mieszkańcy Chorzowa za wywóz śmieci zapłacą znacznie więcej niż dotychczas. Nowy przetarg na odbiór odpadów z naszego miasta ma być ogłoszony do końca lutego.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon