Dwa chorzowskie baseny będą nieczynne w trakcie wakacji. MORiS zapowiada przerwę technologiczną

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu zapowiada zamknięcie basenu przy pl. Powstańców Śląskich oraz KS Hajduki. Wyłączenie z użytkowania spowodowane jest przerwą technologiczną. W tym czasie na basenach przeprowadzone zostaną prace porządkowe i naprawcze.

MORiS
Zamknięty basen Chorzów

Basen w KS Hajduki przy ul. Granicznej 92 będzie do dyspozycji mieszkańców w lipcu, natomiast ten przy pl. Powstańców Śląskich 1 w sierpniu. Zmiany te są spowodowane zaplanowaną na ten czas przerwą technologiczną.

W trakcie przerwy oprócz gruntownego sprzątania niecek, myte będą: fasady szklane znajdujące się na dużych wysokościach, doczyszczane i dezynfekowane szatnie i natryski. W okresie przerwy wykonane zostaną przeglądy i prace konserwacyjne takich urządzeń jak: pompy wody, pompy powietrza, filtry wody, wentylatory, przegląd węzła centralnego ogrzewania, wymiana węgla aktywnego w filtrach basenowych oraz destruktorach ozonu, a także drobne prace remontowe. Przerwa ma służyć spełnieniu zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Co oferują baseny?

Basen przy pl. Powstańców ma wymiary 25m na 12,5m oraz jest podzielony na 5 torów. W niecce, na połowie basenu zamontowane jest ruchome dno, które można ustawić od poziomu „0” do głębokości 2,41 m. Na terenie basenu znajdują się 2 wanny z hydromasażem. Na terenie basenu odbywają się zajęcia aqua, a dla gości dostępne jest saunarium. Obiekt otwarty jest od poniedziałek do wtorku w godzinach 6-22, a w soboty i niedziele od 10 do 20.

Akwen KS Hajduki to basen o wymiarach to basen o wymiarach 25 m na 16 m, który jest podzielony na sześć torów, w tym jeden wypłycony na całej długości do głębokości 90 cm, przeznaczony do nauki pływania. Na terenie obiektu odbywają się zajęcia aqua aerobic. Obiekt otwarty jest od poniedziałek do wtorku w godzinach 6-22, a w soboty i niedziele od 10 do 20.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon