Dramat piłkarza Ruchu Chorzów. Nie pomoże w walce o awans

Patryk Sikora może mówić o wielkim pechu. Drugi raz w krótkiej przygodzie z piłką zerwał więzadła w kolanie. Ten sezon już może spisać na straty, co jest dużym problemem dla Ruchu Chorzów.

13738

Patryk Sikora jesienią był jednym z ważniejszych zawodników w drużynie Łukasza Berety. W III lidze rozegrał osiemnaście meczów i strzelił dwie bramki. Dla szkoleniowca był to niezwykle cenny gracz, mogący występować zarówno w środku pomocy, jak i na środku obrony. Wiosną zapewne też byłby ważnym ogniwem "Niebieskich".

21-latek jednak nie pomoże chorzowianom w walce o awans do II ligi. Sikora doznał urazu kolana na jednym z treningów i z niepokojem czekał na diagnozę lekarską. Niestety, nie otrzymał dobrych wieści.

- Badania i konsultacje medyczne potwierdziły najgorszą diagnozę - zerwanie więzadeł krzyżowych przednich. W najbliższy wtorek Patryk przejdzie zabieg rekonstrukcji, a następnie czeka go żmudna rehabilitacja. Przerwa w treningach potrwa ok. 5 miesięcy - mówi fizjoterapeuta Ruchu Filip Czapla.

Młody piłkarz może mówić o wielkim pechu, bo to już jego druga tak poważna kontuzja w przygodzie z piłką. Ponad dwa lata temu także zerwał więzadła, a to jedna z poważniejszych kontuzji w futbolu.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Silesia Black Diamond

Silesia Black Diamond. Międzynarodowy turniej w Chorzowie

Wkrótce Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Darcie Trwają zapisy na zawody

Wkrótce Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Darcie

Mateusz morawiecki stadion slaski

Morawiecki interweniuje ws. meczu Ruch-Wisła na Śląskim

Ruch Chorzów Michał Feliks

Ruch Chorzów ma nowego napastnika

Ruch Chorzów

Gorol idzie ze śląskim teściem oglądać fusbal

Mateusz Winciersz Ruch Chorzów

Kolejny powrót na Cichą

Ambasadorzy Ruchu Chorzów

Ambasadorzy Ruchu Chorzów