Dom opieki HONORATA w Chorzowie - profesjonalna opieka z rehabilitacją

Czas nie stoi w miejscu. Widzisz to nie tylko po swoich dzieciach, ale również rodzicach czy dziadkach. To właśnie dla nich uciekający czas nie jest łaskawy – choroby, problemy z poruszaniem się czy wykonywaniem najprostszych czynności, martwi nie tylko ich, ale również i was. Chcecie ich otoczyć najlepszą opieką, której sami nie jesteście w stanie zapewnić. Może to dobry moment, aby pomyśleć o domu opieki, w którym wasi najbliżsi mogą liczyć na wsparcie profesjonalistów.


Dom opieki – który wybrać?

Pragniecie zapewnić swoim najbliższym najlepsze warunki, w których nie będą tylko mieszkać, ale również ćwiczyć, poczują się bezpiecznie i będą się czuli jak u siebie. W okolicach Katowic, takich miejsc jest całkiem sporo. Naszym zdaniem, warto zwrócić uwagę na Dom opieki HONORATA, który mieści się spokojnej dzielnicy Chorzowa - Maciejkowicach. Placówka wyposażona jest w komfortowe pokoje z łazienką i telewizorem. Mieszkańcy mogą korzystać z malowniczego ogrodu z altankami i licznych przestrzeni wspólnych. Oczywiście to nie wszystko. HONORATA posiada nowatorskie zaplecze rehabilitacyjne, pozwalające na prowadzenie ćwiczeń usprawniających i aktywizujących oraz salę do terapii zajęciowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Chorzowski Dom opieki to bezpieczna placówka bez barier architektonicznych, wyposażona we własny monitoring i wiele udogodnień dla osób starszych.

Jakie usługi proponują?

Dom opieki HONORATA należący do francuskiej Grupy ORPEA funkcjonuje według międzynarodowych standardów. Tym samym dla obecnych jak i przyszłych mieszkańców oferuje: opiekę całodobową, krótkoterminową oraz opiekę nad chorym w stanie ciężkim. Co to oznacza? Opieka całodobowa jest kierowana do tych seniorów, którzy z różnych przyczyn (wiek, stan zdrowia) nie mogą mieszkać w pojedynkę, a ich rodziny nie są w stanie zapewnić im należytej, całodobowej opieki. Mieszkańcy mogą liczyć na stały nadzór lekarza, całodobową opiekę pielęgniarsko-opiekuńczą. Kadra HONORATY tworzy dla nich indywidualny plan zajęć usprawniających i terapii zajęciowych.

W trosce o mieszkańców i personel, w związku z pandemią, w HONORACIE zostały wprowadzone nowe, bezpieczne zasady przyjęć.

Z kolei opieka krótkoterminowa jest dedykowana dla mieszkańców, którzy będą w nim przebywać „czasowo”. Zwykle są to seniorzy w dobrej kondycji zdrowotnej jak i osoby przewlekłe chore. Pobyt ma na celu przywrócić sprawność po przebytych urazach, hospitalizacjach, kształtować samodzielność, a także poprawić warunki życia. Ta oferta to również „czasowe” wyręczenie opiekunów rodzinnych, którzy potrzebują chwili odpoczynku, wytchnienia.

Opieka nad chorym w stanie ciężkim jest niezwykle trudna. Dodatkowo, często obciąża psychikę bliskich. W HONORACIE osoby pozostające w stanie wegetatywnym czy w śpiączce mogą liczyć na stałą i profesjonalną opiekę specjalistów, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu tworzą indywidualny plan opieki, pielęgnacji i rehabilitacji.

Wykwalifikowany personel

Zespół chorzowskiego Domu opieki tworzą: opiekunowie, psycholodzy, lekarze (interniści, geriatrzy neurolodzy), pielęgniarki, neurologopedzi, fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi oraz kucharze. Dla wszystkich najważniejsze jest dobro podopiecznego. Od lat podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, biorą udział w dodatkowych szkoleniach, aby nową wiedzę wcielić w życie. Kucharze tworzą jadłospis pod indywidualne preferencje żywieniowe pensjonariuszy. Warto zaznaczyć, ze w HONORACIE sporym zainteresowaniem cieszy się kuchnia śląska.

Czym może się pochwalić HONORATA?

„U nas się nie leży” dla pracowników HONORATY to motto, którym kierują się każdego dnia. Mieszkańcy obok indywidualnych i grupowych zajęć rehabilitacyjnych, usprawniających i konsultacji lekarskich mogą liczyć na moc atrakcji. Ostatnio była to wirtualna pielgrzymka na Jasną Górę, a jakiś czas temu wirtualna podróż do Włoch! Pracownicy każdego ranka i po południu organizują przeróżne zajęcia animacyjne, czy wydarzenia kulturalne. W trudnym czasie pandemii, w trosce o zdrowie mieszkańców, wszystkie aktywności zostały po prostu przeorganizowane tak, by minimalizować ryzyko zarażenia.

Jak wygląda HONORATA? Sprawdźcie sami!

KLIKNIJ ABY ODBYĆ WIRTUALNY SPACER

Dom opieki HONORATA

www: https://orpea.pl/honorata

e-mail: honorata@orpea.pl

Tel: +48 22 888 59 13

Lokalizacja: ul. Główna 31

41-503 Chorzów Maciejkowice

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon