Dobry start Ruchu Chorzów! Rozpoczęła się gra o awans do II ligi

W pierwszym meczu rundy wiosennej Ruch Chorzów łatwo wygrał z ostatnią w tabeli Polonią-Stal Świdnica. Rozpoczęła się gra o awans, ale rywale też nie próżnują.

Ruch chorzow 7

Ruch Chorzów – Polonia-Stal Świdnica 3:0

Dla Niebieskich najważniejszy jest awans i wiosenna runda dobrze się zaczęła. Ruch Chorzów bez większych problemów wygrał z zamykającą tabelę Polonią-Stal Świdnica 3:0. Pierwszą bramkę z rzutu karnego już w 17 min. zdobył Michał Mokrzycki, a później udane strzeleckie debiuty w ligowych starciach Niebieskich zaliczyli Piotr Wyroba (31 min.) i Michał Biskup (51 min.).

- Cieszymy się z pierwszych trzech punków. Wiadomo, że ten pierwszy mecze jest troszkę wielką niewiadomą (…) Ja jestem spokojny, bo w tych sparingach pod koniec było bardzo dobrze. Ja byłem dzisiaj spokojny i przed kolejnym spotkaniem również jestem spokojny – mówił po spotkaniu trener Ruchu Chorzów, Łukasz Bereta (za TV Niebiescy).

W walce o awans tak spokojnie jednak nie będzie. Niebieskim depczą po piętach Polonia Bytom i Ślęza Wrocław. Sąsiedzi z Bytomia w tej rundzie pauzowali, ale drużyna z Dolnego Śląska pokonała Miedź II Legnica 3:0.

https://www.youtube.com/watch?v=7p7Jo9e-3C8

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow 6

Ruch Chorzów ucieka rywalom!

Ruch chorzow 13

Szalona końcówka meczu. Ruch Chorzów pokonał...

Alojzy lysko

Zmarł Alojzy Łysko, znany piłkarz Ruchu Chorzów...

Ruch lks

Nowy klub partnerski Ruchu Chorzów

Mariusz idzik

Najlepszy strzelec Ruchu Chorzów wyłączony co...

Ruch chorzow 9

Ruch Chorzów: Zwycięstwo w przedostatnim sparingu

Ruch chorzow 10

Niespodziewany sparing i… niespodziewana...