Dobry start Ruchu Chorzów! Rozpoczęła się gra o awans do II ligi

W pierwszym meczu rundy wiosennej Ruch Chorzów łatwo wygrał z ostatnią w tabeli Polonią-Stal Świdnica. Rozpoczęła się gra o awans, ale rywale też nie próżnują.

Ruch chorzow 7

Ruch Chorzów – Polonia-Stal Świdnica 3:0

Dla Niebieskich najważniejszy jest awans i wiosenna runda dobrze się zaczęła. Ruch Chorzów bez większych problemów wygrał z zamykającą tabelę Polonią-Stal Świdnica 3:0. Pierwszą bramkę z rzutu karnego już w 17 min. zdobył Michał Mokrzycki, a później udane strzeleckie debiuty w ligowych starciach Niebieskich zaliczyli Piotr Wyroba (31 min.) i Michał Biskup (51 min.).

- Cieszymy się z pierwszych trzech punków. Wiadomo, że ten pierwszy mecze jest troszkę wielką niewiadomą (…) Ja jestem spokojny, bo w tych sparingach pod koniec było bardzo dobrze. Ja byłem dzisiaj spokojny i przed kolejnym spotkaniem również jestem spokojny – mówił po spotkaniu trener Ruchu Chorzów, Łukasz Bereta (za TV Niebiescy).

W walce o awans tak spokojnie jednak nie będzie. Niebieskim depczą po piętach Polonia Bytom i Ślęza Wrocław. Sąsiedzi z Bytomia w tej rundzie pauzowali, ale drużyna z Dolnego Śląska pokonała Miedź II Legnica 3:0.

https://www.youtube.com/watch?v=7p7Jo9e-3C8

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon