Do Chorzowa wróciły całodobowe sklepy

Przed Wielkanocą, w związku z epidemią koronawirusa, sklepy w Chorzowie mogą działać nawet 24 godzin na dobę. Prezydent Chorzowa wydał zarządzenie, które zmienia przepisy wprowadzone w naszym mieście 20 lat temu.

Sklep

- Zarządzenie ma zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców podczas zakupów. Wnioskowali też o to właściciele sklepów. Pozwoli to na rozłożenie ruchu, czyli realne zmniejszenie liczby osób przebywających w sklepie lub czekających przed nim na wejście – tłumaczy prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Do tej pory chorzowskie sklepy były w nocy zamknięte. Teraz – jak tłumaczą władze miasta – mieszkańcy mogą się udać do sklepy w porze, jaką uznają za najbezpieczniejszą.

Czy w Chorzowie będzie można kupić w nocy alkohol?

Zakaz handlu nocnego wprowadzono w Chorzowie w 2000 roku. Chodziło przede wszystkim o ograniczenie sprzedaży alkoholu. Otwarte mogły być tylko stacje benzynowe, które według miasta były dostatecznie zabezpieczone i monitorowane. Dwa lata temu w naszym mieście wprowadzono także zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych po godz. 23.00.

Wprowadzone teraz przepisy będą obowiązywać do odwołania, a zarządzenie prezydenta nadal nie zezwala na nocną sprzedaż alkoholu.

fot. Pixabay/Marco Pomella

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon