Dni Ziemi w Planetarium Śląskim. Będą specjalne pokazy i koncert

Planetarium Śląskie oczywiście kojarzy się z kosmosem, ale nasza planeta to jego część (choć często o tym zapominamy). W chorzowskim planetarium obchodzone będą więc Dni Ziemi. W sali projekcyjnej zaplanowano okolicznościowe pokazy i koncert.

fot. Planetarium Śląskie
Planetarium Śląskie

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Tego dnia w świętowanie włączy się m.in. Planetarium Śląskie. O godz. 18.00 odbędzie się okolicznościowy pokaz „Tajemnice Ziemi”.

- Mieszkamy na wyjątkowej planecie. Lśni jak błękitny klejnot zawieszony w czerni kosmosu. Codziennie korzystamy z jej zasobów i spędzamy na niej całe życie. Jak wiele jednak o niej wiemy? Dlaczego widzimy zorze? Co sprawiło, że właśnie tu, na trzeciej planecie od Słońca powstało tak wiele form życia ? Nasz dom skrywa wiele tajemnic. Zapraszamy do wspólnego ich odkrywania podczas tego jednorazowego seansu na żywo – zachęcają w planetarium.

Planetarium Śląskie. Pokazy specjalne i koncert z okazji Światowego Dnia Ziemi

To nie koniec świętowania. Tydzień później, w piątek 28 kwietnia, zaplanowano kolejny jednorazowy pokaz. Będzie to program specjalny przygotowany na Światowy Dzień Ziemi przy użyciu najnowszej technologii zainstalowanej w Śląskim Planetarium, wyświetlany na nowej 23-metrowej kopule. Pokaz będzie połączony z koncertem Basi Janygi - wokalistki, autorki tekstów, kompozytorki, która wystąpi z zespołem.

- W swojej twórczości inspiruje do odczuwania i wychodzenia z ram. Jej naturalny sposób bycia na scenie przyciąga i porusza. Tworzy po polsku i po angielsku dla siebie i innych artystów, współpracuje także z zagranicznymi producentami m.in. z Grecji, Turcji, Niemiec i Azerbejdżanu – dodają w planetarium.

Wystąpią: Basia Janyga (wokal), Klaudia Wachtarczyk (bas), Dawid Makosz (instr. klawiszowe) i Przemek Smaczny (perkusja). Początek pokazu i koncertu o godz. 19.00.

Adam Kowalski Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Czy dyrektor Muzeum Hutnictwa poradzi godać? W sobotę, 15 kwietnia, ruszają ślōnske rajzy. Wśród oprowadzających dyrektor Adam Kowalski

Autor: Maciej Poloczek

13/04/2023

Ożywić zapomniane. Nowa wystawa w Galerii w Bramie ChCK

Może Cię zainteresować:

Ożywić zapomniane. Nowa wystawa w chorzowskiej Galerii w Bramie

Autor: Redakcja

12/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon