Dni Chorzowa 2022. Co zaplanowano na 18 czerwca?

Czy w tym roku do Chorzowa wróci tradycyjne Święto Miasta? Urzędnicy na razie niewiele zdradzają. Wiadomo jednak, że coś zaplanowano na 18 czerwca.

fot. FB/Miasto Chorzów
Chorzów Święto Miasta

Parada Bożogrobców, turniej rycerski w skansenie i koncerty przed Szybem Prezydent oraz na ul. Wolności – tak prezentowały się Dni Chorzowa w pełnym wydaniu. Jednak od dwóch lat imprezy z takim rozmachem nie organizowano.

W 2020 r. z powodu pandemii COVID-19 odwołano Święta Miasta. Pieniądze zaplanowane wtedy na plenerowe imprezy przeznaczono na walkę z koronawirusem. Z kolei w ubiegłym roku zorganizowano Wakacyjne Dni Chorzowa, czyli cykl koncertów na rynku.

Czytaj także:

Wracają Dni Chorzowa. Znamy już pełny program wydarzeń

Dni Chorzowa 2022. Będzie koncert na Stadionie Miejskim?

Czy wrócą Dni Chorzowa w tradycyjnej formie? Wszystko wskazuje na to, że tak. Choć chorzowscy urzędnicy są dosyć wstrzemięźliwi w udzielaniu informacji. Potwierdzili jedynie, że w tym roku odbędzie się Święto Miasta.

- Niestety, w tej chwili nie możemy jeszcze podać żadnych szczegółów. Jesteśmy na etapie rozmów z wykonawcami i dogrywamy sprawy organizacyjne. Już wkrótce poinformujemy o terminach i dokładnym programie – poinformował Łukasz Respondek z Urzędu Miasta Chorzów.

Wiadomo jednak, że na 18 czerwca 2022 r. na Stadionie Miejski przy ul. Lompy w Chorzowie zaplanowano imprezę masową, w której może wziąć udział 7 tys. osób. Wszystko wskazuje na to, że będzie to koncert, który ma się rozpocząć o godz. 17.00, a zakończyć o godz. 24.00.

Chorzów Dni Miasta

Może Cię zainteresować:

Wracają Dni Chorzowa. Znamy już pełny program wydarzeń

Autor: Maciej Poloczek

10/05/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon