Dlaczego nie działają tablice elektroniczne na Rynku w Chorzowie?

Centrum Przesiadkowe w Chorzowie w końcu doczekało się tablic elektronicznych. Zamontowano je na Rynku pod koniec kwietnia, ale do dziś nie zostały uruchomione. Dlaczego?

Chorzow rynek tablica

Tablice elektroniczne Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej to urządzenia, dzięki którym wiadomo za jaki czas przyjedzie konkretny autobus czy tramwaj. W Chorzowie już od jakiegoś czasu działa osiem takich tablic na przystankach: Chorzów AKS, Chorzów Batory Dworzec PKP, Chorzów Batory Osiedle oraz Chorzów Stary Szyb Prezydent.

Pod koniec kwietnia zostały wreszcie zamontowane także w Centrum Przesiadkowym na chorzowskim Rynku. To 6 z 50 tablic umieszczonych w tym czasie na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Tablice są, ale… na razie bezużyteczne, bo do tej pory nie zostały uruchomione. Dlaczego tak się dzieje?

- Pojawienie się tablicy na przystanku nie jest równoznaczne z jej uruchomieniem. Po zamontowaniu urządzenia wykonawca przeprowadza testy i prace programistyczne, następnie tablice zgłaszane są do odbioru technicznego – tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Kiedy tablice elektroniczne na Rynku w Chorzowie zostaną uruchomione?

Zanim tablice zostaną zgłoszone do odbioru technicznego konieczne jest sprawdzenie dokumentacji technicznej i prawidłowości działania wielu takich urządzeń na rozległym obszarze.

- Muszą to być prace przeprowadzane skrupulatnie - po to, aby w przyszłości tablica wyświetlała pełne i poprawne informacje – dodaje rzecznik ZTM.

Tablice elektroniczne zamontowane w Centrum Przesiadkowym na chorzowskim Rynku nie zostały jeszcze zgłoszone do odbioru przez wykonawcę, dlatego – jak tłumaczy Michał Wawrzaszek z ZTM – trudno określić dokładny termin ich uruchomienia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon