Dla niego wiadukt był za wąski

Kierowca osobowego peugeota przekonał się, że lepiej zwracać uwagę na znaki i się do nich stosować. Młody mężczyzna doprowadził do kolizji, w wyniku której jego samochód zaklinował się pod wiaduktem kolejowym.

40 618255

Sytuacja miała miejsce na początku tygodnia na ulicy Legnickiej w Chorzowie. 21-latek postanowił przejechać swoim samochodem pod wiaduktem kolejowym, pomimo iż znaki nakazują ustąpić pierwszeństwa pojazdom z naprzeciwka. Pechowo dla niego tunelem akurat przejeżdżał osobowy ford.

Z powodu dużej, niedostosowanej do warunków drogowych prędkości biały Peugeot zderzył się z Fordem i oba auta dosłownie zaklinowały się w wąskim przejeździe. Nie bez powodu znaki wprowadzają tam ruch wahadłowy, bowiem szerokość jezdni w tym miejscu jest na tyle mała, że pod torami bezpiecznie może przejechać tylko jeden pojazd.

Chorzowska Policja zorganizowała objazdy, a na miejsce ściągnięto wyspecjalizowaną jednostkę Straży Pożarnej, aby wydobyć samochody zaklinowane pod wiaduktem. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie został ranny. Kierowca Peugeota został jednak ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

fot. KMP Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon