Derby dla Ruchu! Niebiescy pokonali ROW Rybnik

Niebiescy nadal wygrywają! Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe ROW Rybnik 2:0 i pozostaje liderem tabeli.

Derby ruch

Wygląda na to, że Ruch Chorzów się rozpędził, bo wygrał już czwarte spotkanie z rzędu. W sobotę, 10 października, Niebiescy pokonali na wyjeździe ROW Rybnik 2:0. Już w 18. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Mateusz Duchowski, który zaliczył pierwsze trafienie dla Ruchu. Po przerwie, w 53. minucie, drugą bramkę dołożył Mariusz Idzik.

- Jestem zadowolony z gry, z wyniku również. (…) Wygrywamy pewnie i patrzymy na kolejne mecze – dla TV Niebiescy mówił po spotkaniu Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów.

Ruch Chorzów liderem tabeli!

Niebiescy przywieźli z Rybnika trzy punkty i pozostają liderem tabeli. Ruch Chorzów ma tyle samo punktów co Ślęża Wrocław, ale korzystniejszą różnicę bramek. Wrocławianie wygrali w sobotę z Polonią Bytom, która traci do pięć punktów do liderów i zajmuje trzecie miejsce. W najbliższą sobotę Ruch Chorzów podejmie na Cichej Stal Brzeg, która zajmuje szóste miejsce w III grupie III ligi.