Delegacja z województwa śląskiego wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii

Delegacja z woj. śląskiego wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii, tym samym rozpoczynając nowy rozdział we współpracy polsko-niemieckiej. – To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku – mówi Jakub Chełstowski.

Delegacja woj śląskiego

Celem wizyty jest podpisanie Wspólnego Oświadczenia o współpracy i dalszym rozwoju przyjaznych stosunków pomiędzy Województwem Śląskim i Nadrenią Północną-Westfalią. Jest on jedynym regionem Republiki Federalnej Niemiec, z którym Śląsk posiada formalną współpracę.

– Współpraca z Nadrenią Północną-Westfalią to dla nas jeden z priorytetów w polityce międzynarodowej. Chcemy umocnić nasze relacje, oparte na wzajemnym szacunku i uczyć się od siebie nawzajem, korzystać ze swoich doświadczeń, szczególnie w zakresie transformacji. To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku, a dla naszych partnerów z Niemiec możliwość poznania naszych najmocniejszych stron i atutów – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii

W pierwszym dniu wizyty delegacja, w skład której wchodzą marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Jan Kawulok, w Dusseldorfie spotkali się z Jakubem Wawrzyniakiem, konsulem generalnym RP. Delegacja wyjechała także do Centrum Ogniw Paliwowych w Duisburgu oraz przeprowadziła rozmowy z NRW Global Business. Doszło także do spotkania z dyrektorem zarządzającym Agencją Przyszłości Rewiru Reńskiego Bodo Middeldorfem, podczas którego prowadzili rozmowy na temat stworzenia struktur i rozwoju strategii w regionie transformacji.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Europejskie Forum Przyszłości

Europejskie Forum Przyszłości. Wiemy gdzie się odbędzie!

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....

Mbo

EKO i REGIO – trwa nabór wniosków do...

Pociag mistrzow

Pociąg mistrzów, czyli promocja Stadionu...

Urzadmarszal

Za co odpowiada marszałek województwa? Możesz...

Fala

Jak będzie wyglądać nowa „Fala” Parku Śląskim?...

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy