Darmowe warsztaty ekologiczne w Parku Śląskim. Trwają zapisy!

Fundacja Park Śląski we współpracy ze Spółdzielnią Zielone Śląskie organizuje darmowe warsztaty ekologiczne dla wszystkich chętnych z Chorzowa i okolic.

Warsztaty ekologiczne

Warsztaty ekologiczne organizowane są w ramach nowego projektu Parkowa Kuźnia Wolontariatu. Może w nich wziąć udział 120 osób. Zapisy trwają na stronie zieloneslaskie.pl.

- Parkowa Kuźnia Wolontariatu jest to projekt, który ma na celu zainicjowanie działalności międzypokoleniowego EKO wolontariatu w Parku Śląskim, zaktywizowanie lokalnej społeczności oraz ochronę bogatych zasobów naturalnych Parku Śląskiego – tłumaczy Robert Kłosowski, prezes Fundacji Park Śląski.

Kto może wziąć udział w warsztatach ekologicznych?

Warsztaty ekologicznie skierowane są do wszystkich chętnych w przedziale wiekowy 15-60+. Szczególnie dla osób, które mieszkają w okolicach Parku Śląskiego oraz interesują się tematyką ekologii i ochrony środowiska.

- Dla każdego kto szuka nowych znajomości, możliwości spędzenia wolnego czasu, pasji lub wyzwań. Na pewno każdy wyniesie z tych warsztatów coś dla siebie – czytamy na stronie Parkowej Kuźni Wolontariatu.

Co znajdzie się w programie warsztatów w Parku Śląskim?

Program warsztatów ekologicznych został podzielony na cztery części: wolontariat, przyroda, zanieczyszczenie powietrza i odpady. Obędą się w formie jednego spotkania obejmującego wszystkie tematy. Składają się z części praktycznej i teoretycznej, a czas ich trwania to około 5 godzin. W sumie odbędzie się 12 takich spotkań, a ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa grupy będą 10-osobowe.

fot. Parkowa Kuźnia Wolontariatu

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Park slaski choinka

Boże Narodzenie 2020. Świąteczny klimat w Parku...

Park slaski

Chorzów: Rusza Parkowe Centrum Rozwoju. Co...

Chorzow siemianowicka 103

Były konie, będą domy? Plany na teren po...

Park slaski osiedle

Wojewoda zablokuje budowę osiedla przy Parku...

Chorzow nowa elka

Kolejny krok do rozbudowy kultowej „Elki” w...

Zoo pingwiny

Chorzów: ZOO nadal otwarte, ale na nowych zasadach

Park slaski koledowanie

Boże Narodzenie 2020: Kolędowanie w Parku Śląskim