Darmowe warsztaty ekologiczne w Parku Śląskim. Trwają zapisy!

Fundacja Park Śląski we współpracy ze Spółdzielnią Zielone Śląskie organizuje darmowe warsztaty ekologiczne dla wszystkich chętnych z Chorzowa i okolic.

Warsztaty ekologiczne

Warsztaty ekologiczne organizowane są w ramach nowego projektu Parkowa Kuźnia Wolontariatu. Może w nich wziąć udział 120 osób. Zapisy trwają na stronie zieloneslaskie.pl.

- Parkowa Kuźnia Wolontariatu jest to projekt, który ma na celu zainicjowanie działalności międzypokoleniowego EKO wolontariatu w Parku Śląskim, zaktywizowanie lokalnej społeczności oraz ochronę bogatych zasobów naturalnych Parku Śląskiego – tłumaczy Robert Kłosowski, prezes Fundacji Park Śląski.

Kto może wziąć udział w warsztatach ekologicznych?

Warsztaty ekologicznie skierowane są do wszystkich chętnych w przedziale wiekowy 15-60+. Szczególnie dla osób, które mieszkają w okolicach Parku Śląskiego oraz interesują się tematyką ekologii i ochrony środowiska.

- Dla każdego kto szuka nowych znajomości, możliwości spędzenia wolnego czasu, pasji lub wyzwań. Na pewno każdy wyniesie z tych warsztatów coś dla siebie – czytamy na stronie Parkowej Kuźni Wolontariatu.

Co znajdzie się w programie warsztatów w Parku Śląskim?

Program warsztatów ekologicznych został podzielony na cztery części: wolontariat, przyroda, zanieczyszczenie powietrza i odpady. Obędą się w formie jednego spotkania obejmującego wszystkie tematy. Składają się z części praktycznej i teoretycznej, a czas ich trwania to około 5 godzin. W sumie odbędzie się 12 takich spotkań, a ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa grupy będą 10-osobowe.

fot. Parkowa Kuźnia Wolontariatu

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon