Darmowe e-booki dla mieszkańców Chorzowa

Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie uruchomiła dostęp do darmowych e-booków dla mieszkańców naszego miasta. To jeden z projektów, który został wybrany w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa.

Ebook

Mieszkańcy Chorzowa mogą wybierać spośród 60 tys. tytułów

W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie wykupiła dostęp do aplikacji Legimi, która ma w swojej ofercie 60 tys. e-booków i audiobooków. Koszt projektu oszacowano na 41 tys. złotych.

- Zrealizowanie projektu da mieszkańcom Chorzowa szansę na spotkanie z najnowszą literaturą w wygodnej elektronicznej formie na tablecie, smartfonie, e-czytniku lub komputerze, w dowolnie wybranym miejscu i czasie – napisali inicjatorzy projektu.

Jak uzyskać dostęp do darmowych e-booków?

Z darmowych e-booków mogą skorzystać zarejestrowani czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie. Filie biblioteki udostępniają czytelnikom darmowe 30-dniowe kody dostępu do aplikacji Legimi. Wystarczy wysłać maila na adres ebook@biblioteka.chorzow.pl i podać swoje imię i nazwisko oraz ostatnie 6 cyfr kodu z aktualnej karty czytelnika. Otrzymany kod należy wprowadzić na stronie www.legimi.pl/slaskie i założyć własne konto. Od momentu aktywacji kodu przez 30 dni można korzystać z elektronicznych książek. Po wygaśnięciu dostępu w bibliotece można pobrać następny kod. Jak informuje Miejska Biblioteka Publiczna w każdym miesiącu wydawana będzie kolejna, ograniczona liczba kodów.

fot. Pixabay/Perfecto Capucine

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon