Dają pracę od zaraz i pomagają znaleźć kolejnych pracowników

Przeszło 250 osób może otrzymać pracę niemalże od zaraz. Bytomskie i katowickie biura Randstad prowadzą właśnie rekrutację dla swoich klientów. Najwięcej pracowników jest poszukiwanych do zakładów z branży motoryzacyjnej i logistycznej.

Randstad fabryka

Randstad to znana na całym świecie marka. Firma działa na rynku już od pół wieku i dziś jest globalnym potentatem w sferze usług HR (Human Resources - zasobów ludzkich). Mimo wielkiej skali swojej działalności Randstad jest obecny także lokalnie, prowadząc biura nie tylko w największych miastach wojewódzkich, ale wszędzie tam, gdzie biznes potrzebuje wsparcia w zakresie pozyskiwania i obsługi kadr. Dzięki temu specjaliści firmy są dostępni zarówno w Katowicach, jak i w Bytomiu.

Pracownicy potrzebni na już!

W tej chwili bytomski oddział Randstad poszukuje około 120 pracowników dla swoich klientów z Bytomia i Siemianowic Śląskich. Oferty w zdecydowanej większości dotyczą stanowisk produkcyjnych i magazynowych. - Widełki płacowe są stricte uzależnione od profilu stanowiska - mówi Michalina Poncza, manager biura Randstad w Bytomiu. - Zależnie od klienta, dla którego prowadzimy rekrutację, oprócz wynagrodzenia podstawowego są też premie i inne benefity dla pracowników - dodaje.

Katowickie biuro prowadzi właśnie rekrutację na przeszło 150 stanowisk. - Są to oferty takie, gdzie szukamy np. 30, 15, czy 10 ludzi, ale też poszukujemy pojedynczych pracowników dla mniejszych firm - mówi Artur Goliasz, manager oddziału Randstad w Katowicach. Aktualna rekrutacja obejmuje m.in. stanowiska produkcyjne, magazynowe oraz handlowe. Oprócz tego dział Randstad Professionals poszukuje także specjalistów IT i osób władających różnymi językami obcymi, w tym np. export managerów zajmujących się sprzedażą polskich produktów na zagraniczne rynki.

Randstad podczas poszukiwania pracowników kładzie duży nacisk na jakość kandydatur przedstawianych klientom. - Wychodzimy z założenia, że czasem lepiej rekomendować mniej osób, aniżeli więcej - wyjaśnia Michalina Poncza. Jednocześnie firma dba o dobre perspektywy dla pozyskiwanych pracowników. - Jak ktoś już długo pracuje, to proponujemy uzyskanie różnych uprawnień, np. na wózki widłowe, czy suwnice - wskazuje Artur Goliasz.

Randstad zapewnia także pomoc podczas redukcji zatrudnienia, aby zwalniane osoby płynnie przeszły do innego zakładu lub otrzymały wsparcie przy poszukiwaniu nowego zajęcia. Na początku pandemii, gdy fabryki zostały czasowo zamknięte i przez to musiały ograniczyć zatrudnienie, Randstad umożliwił pracownikom uzyskanie zatrudnienia w centrach logistycznych, które w tamtym okresie miały zwiększone zapotrzebowanie. - Część z tych ludzi później wróciła do poprzedniej pracy, a część zostało w tych magazynach - mówi Artur Goliasz.

Nie tylko rekrutacja – także outsourcing i doradztwo HR

Właśnie ze względu na jakość świadczonych usług, większe i mniejsze przedsiębiorstwa często decydują się na współpracę z firmą Randstad. Oprócz rekrutacji Biura w Bytomiu i Katowicach specjalizują się w outsourcingu kadr i płac, doradztwie HR, a także outsourcingu transportu, pracowniczym oraz IT. Przedsiębiorstwa mogą więc przekazać część zadań na zewnątrz, by móc skupić się na swojej podstawowej działalności, a w razie potrzeby mogą liczyć również na doradztwo doświadczonych specjalistów.

Na przykład w okresach podwyższonej produkcji, czy sezonie urlopowym Randstad może tymczasowo oddelegować zatrudnionych przez siebie pracowników do uzupełnienia personelu firmy, dla której świadczy usługi. - Wówczas oddelegowujemy swoich pracowników do klientów oraz obsługujemy ich pod względem kadrowym, płacowym, a naszym klientom wystawiamy faktury VAT - tłumaczy manager biura w Bytomiu. Agencja jest w stanie wesprzeć swoich partnerów w najróżniejszych kwestiach dotyczących spraw pracowniczych, w efekcie czego firmy mogą nie tylko utrzymać płynność produkcji, lecz nawet zwiększyć jej moce.

Tu znajdziesz biura Randstad

Biura Randstad są obecne w centralnych lokalizacjach miast. W Bytomiu można je znaleźć przy ul. Strzelców Bytomskich 1, nieopodal Urzędu Miejskiego, natomiast w Katowicach działa przy ul. Chorzowskiej 6, tuż obok słynnego ronda Ziętka. Obie placówki są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Więcej informacji na temat aktualnej rekrutacji i ofert dla firm jest dostępnych na stronie internetowej Randstad.

logo randstad

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon