Daj włos w Chorzowie. Akcja na rzecz Fundacji Rak’n’Roll

W Chorzowie po raz kolejny można się włączyć do akcji „Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn”, która polega ona na obcinaniu warkoczy dla Fundacji Rak'n'Roll. Z zebranych włosów powstaną peruki dla osób, które w wyniku choroby i leczenia straciły włosy. W akcje włączyły się dwa chorzowskie salony fryzjerskie. Zapisy przyjmowane są do 5 marca 2022 r.

fot. Fundacja Rak'n'Roll
Daj włos

Akcja „Daj włos!” na rzecz Fundacji Rak’n’Roll w Chorzowie organizowana jest przez Szkolny Klub Wolontariatu „Niebieskie serca” ze Szkoły Podstawowej nr 21. Włączyły się w nią dwa salony fryzjerskie – Mc Hair, przy ul. Wolności 110/8 oraz Viktoria, przy ul. 3 Maja 23/1. Akcja odbędzie się w Dzień Kobiet, 8 marca 2022 r., a zgłoszenia chętnych do oddania swoich włosów przyjmowane są do 5 marca 2022 r.:

  • w Szkole Podstwawowej nr 21 - tel. 32 2412 355
  • w salonie fryzjerski Mc Hair – tel. 515 509 331
  • w salonie „Victoria” Katarzyna Paluch – tel. 516 299 670
  • u Marzeny Piotrowskiej (opiekunki SKW) - marzena.piotrowska@interia.pl

Godzina uczestnictwa w akcji zostanie podana uczestnikom do 5 marca 2022 r. Organizatorzy zapewniają uczestnikom profesjonalną usługę fryzjerską w nowoczesnym salonie, a akcja zostanie przeprowadzona w reżimie sanitarnym. Każdy darczyńca otrzyma pamiątkowy upominek.

- Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez NFZ do wysokości limitu – 250 zł, a ich cena jest wysoka. Dlatego od 11 lat pomagamy kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie „Daj Włos!” otrzymują one peruki bezpłatnie. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla – czytamy na stronie fundacji.

Jakie włosy oddać na akcję „Daj włos!”?

Fundacja Rak’n’Roll podaje pięć zasad, żeby cenny dar nie zamienił się w „bezwartościowy materiał do utylizacji”:

  1. Włosy rozjaśniane nie nadają się na perukę. Jeśli Twoje włosy były rozjaśniane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. Możesz pomóc chorym, wspierając datkiem zakup peruk z włosów syntetycznych lub wspierając Fundację Rak’n’Roll w inny sposób (raknroll.pl)
  2. Ścinane włosy muszą mieć 25 cm lub więcej, mierzone przed zapleceniem warkoczy. Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.
  3. Muszą być umyte bez odżywki. Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji.
  4. Pakowane do wysyłki – muszą być suche. Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją.
  5. Muszą być splecione w warkocze. Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon