Czym płacić w Tunezji?

Tunezja kojarzona jest z piękną pogodą, piaszczystymi plażami czy turkusowym morzem. Niemniej, ten śródziemnomorski kraj ma dużo więcej do zaoferowania. W tym miejscu na Ziemi można podziwiać ruiny starożytnych kultur, architekturę islamu, a przede wszystkim piękno lokalnej przyrody. Ślązacy, którzy planują odwiedzić ten kraj podczas tegorocznych wakacji, z pewnością powinni sprawdzić, czym płacić w Tunezji.

Czym płacić w Tunezji?

Tunezja – atrakcje, które warto zobaczyć

Tunezja jest popularnym kierunkiem podróży, wybieranym przez Ślązaków i nic w tym dziwnego. W tym śródziemnomorskim kraju można zaznać błogiego odpoczynku na piaszczystej plaży czy w cieniu daktylowych palm, a także otworzyć się na niezwykłą historię i to w samym sercu Ruin Kartaginy. Zatem jakie atrakcje należy obowiązkowo odwiedzić? A no, Park Narodowy Aszkal, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie w tym miejscu można podziwiać rzadkie okazy fauny i flory. Na uwagę zasługują również „Ogrody Tunezji”, słynące z malowniczych pejzaży, lokalnego winna, a także idealnych warunków do uprawiania wodnych sportów. Z kolei wieś Matmata to prawdziwa gratka na miłośników Gwiezdnych Wojen. Dlaczego? W tej tunezyjskiej wsi kręcono ujęcia do legendarnej serii George’a Lucasa. Jedno jest pewne, na wakacjach w Tunezji nie można narzekać na nudę.

Czym płacić w Tunezji?

Wiele osób, planujących odwiedzić Tunezję podczas tegorocznych wakacji, zastanawia się czym najlepiej płacić w tym śródziemnomorskim kraju. Cóż, w większych kurortach, centrach handlowych oraz w wielu restauracjach turyści bez problemu zapłacą kartami kredytowymi jak VISA, Maestro lub MasterCard. Oczywiście w większych miastach znajdą również bankomaty. Niemniej, transakcje bezgotówkowe wiążą się z dodatkową prowizją pobieraną przez bank. Nie można zapominać, że nie w każdym zakątku Tunezji da się płacić kartą (np. lokalny sklep, targ). Właśnie dlatego, warto wyposażyć się w dinary tunezyjskie, czyli walutę obowiązują w Tunezji.

Gdzie kupić dinary tunezyjskie?

Dinary tunezyjskie można wymienić w tunezyjskich kantorach, hotelach, lotnisku, a także lokalnych bankach, bezpośrednio po przylocie. Należy pamiętać, że nie da się wymienić złotówek na dinary, ale euro, dolary amerykańskie oraz funty brytyjskie już owszem. Dinary można również kupić w polskich kantorach. Dobrym przykładem jest katowicki Tavex (ul. 3 Maja 18), który oferuje atrakcyjne kursy walut, automatycznie aktualizowane co ok. 5 minut (dotyczy transakcji zarówno w kantorze, jak i online). Warto podkreślić, że ten Kantor Katowice pozwala na bezproblemową wymianę ponad 60 walut i to z całego świata. Tavex czeka na swoich klientów od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 18:00. Co ciekawe, kantor Tavex oferuję wymianę waluty od ręki, wygodną dostawę waluty pod same drzwi – jest ona realizowana online. Jak działa? Dobre pytanie.

Dostawa waluty do domu: krok po kroku

Osoby planujące kupić odpowiednią walutę przed swoimi wakacjami, ale nie mający czasu, aby odwiedzić katowicki kantor osobiście, mogą zdecydować się na dostawę waluty do domu, realizowanej online. W pierwszej kolejności powinni wybrać interesującą ich walutę, następnie umieścić ją w zakupowym koszyku i gotowe. Transakcja jest realizowana w taki sam sposób, jak w innych sklepach internetowych. Klienci otrzymują banknoty w wybranej przez siebie walucie. Co za tym idzie, nie dostają przelewu na konto. Zamówione banknoty mogą odebrać w wybranym oddziale Tavex, punkcie odbioru bądź we własnym domu.

Gdzie kupić dinary tunezyjskie? W kantorze Tavex!
Tavex zaprasza!
ul. 3 Maja 18
40-098 Katowice
Tel. 32 736 66 66
e-mail: kontakt@tavex.pl
WWW || FACEBOOK || INSTAGRAM

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Opolskie na weekend na wakacje

Opolskie na weekend i na wakacje. Atrakcje, noclegi

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Udana Majówka 2023 Pomysły na rekordowo długi weekend majowy Sprawdźcie te fajne propozycje

Udana Majówka 2023. Pomysły na długi weekend majowy

Zdjęcie wyróżniające

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Wypoczywaj w Beskidzie Śląskim. Apartamenty Dream Apart w Wiśle, Szczyrku i Ustroniu gwarantują udany pobyt

Wypoczywaj w Beskidzie Śląskim. Apartamenty Dream Apart

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Brak miejsca na przechowywanie i składowanie?

Brak miejsca na przechowywanie i składowanie?