Czym płacić w Tunezji?

Tunezja kojarzona jest z piękną pogodą, piaszczystymi plażami czy turkusowym morzem. Niemniej, ten śródziemnomorski kraj ma dużo więcej do zaoferowania. W tym miejscu na Ziemi można podziwiać ruiny starożytnych kultur, architekturę islamu, a przede wszystkim piękno lokalnej przyrody. Ślązacy, którzy planują odwiedzić ten kraj podczas tegorocznych wakacji, z pewnością powinni sprawdzić, czym płacić w Tunezji.

Czym płacić w Tunezji?

Tunezja – atrakcje, które warto zobaczyć

Tunezja jest popularnym kierunkiem podróży, wybieranym przez Ślązaków i nic w tym dziwnego. W tym śródziemnomorskim kraju można zaznać błogiego odpoczynku na piaszczystej plaży czy w cieniu daktylowych palm, a także otworzyć się na niezwykłą historię i to w samym sercu Ruin Kartaginy. Zatem jakie atrakcje należy obowiązkowo odwiedzić? A no, Park Narodowy Aszkal, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie w tym miejscu można podziwiać rzadkie okazy fauny i flory. Na uwagę zasługują również „Ogrody Tunezji”, słynące z malowniczych pejzaży, lokalnego winna, a także idealnych warunków do uprawiania wodnych sportów. Z kolei wieś Matmata to prawdziwa gratka na miłośników Gwiezdnych Wojen. Dlaczego? W tej tunezyjskiej wsi kręcono ujęcia do legendarnej serii George’a Lucasa. Jedno jest pewne, na wakacjach w Tunezji nie można narzekać na nudę.

Czym płacić w Tunezji?

Wiele osób, planujących odwiedzić Tunezję podczas tegorocznych wakacji, zastanawia się czym najlepiej płacić w tym śródziemnomorskim kraju. Cóż, w większych kurortach, centrach handlowych oraz w wielu restauracjach turyści bez problemu zapłacą kartami kredytowymi jak VISA, Maestro lub MasterCard. Oczywiście w większych miastach znajdą również bankomaty. Niemniej, transakcje bezgotówkowe wiążą się z dodatkową prowizją pobieraną przez bank. Nie można zapominać, że nie w każdym zakątku Tunezji da się płacić kartą (np. lokalny sklep, targ). Właśnie dlatego, warto wyposażyć się w dinary tunezyjskie, czyli walutę obowiązują w Tunezji.

Gdzie kupić dinary tunezyjskie?

Dinary tunezyjskie można wymienić w tunezyjskich kantorach, hotelach, lotnisku, a także lokalnych bankach, bezpośrednio po przylocie. Należy pamiętać, że nie da się wymienić złotówek na dinary, ale euro, dolary amerykańskie oraz funty brytyjskie już owszem. Dinary można również kupić w polskich kantorach. Dobrym przykładem jest katowicki Tavex (ul. 3 Maja 18), który oferuje atrakcyjne kursy walut, automatycznie aktualizowane co ok. 5 minut (dotyczy transakcji zarówno w kantorze, jak i online). Warto podkreślić, że ten Kantor Katowice pozwala na bezproblemową wymianę ponad 60 walut i to z całego świata. Tavex czeka na swoich klientów od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 18:00. Co ciekawe, kantor Tavex oferuję wymianę waluty od ręki, wygodną dostawę waluty pod same drzwi – jest ona realizowana online. Jak działa? Dobre pytanie.

Dostawa waluty do domu: krok po kroku

Osoby planujące kupić odpowiednią walutę przed swoimi wakacjami, ale nie mający czasu, aby odwiedzić katowicki kantor osobiście, mogą zdecydować się na dostawę waluty do domu, realizowanej online. W pierwszej kolejności powinni wybrać interesującą ich walutę, następnie umieścić ją w zakupowym koszyku i gotowe. Transakcja jest realizowana w taki sam sposób, jak w innych sklepach internetowych. Klienci otrzymują banknoty w wybranej przez siebie walucie. Co za tym idzie, nie dostają przelewu na konto. Zamówione banknoty mogą odebrać w wybranym oddziale Tavex, punkcie odbioru bądź we własnym domu.

Gdzie kupić dinary tunezyjskie? W kantorze Tavex!
Tavex zaprasza!
ul. 3 Maja 18
40-098 Katowice
Tel. 32 736 66 66
e-mail: kontakt@tavex.pl
WWW || FACEBOOK || INSTAGRAM

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon