Czy warto kupić telewizor w outlecie? Sprawdzamy!

Chcesz kupić nowy telewizor, ale nie lubisz przepłacać? Zajrzyj do outletu! To dobre miejsce, by upolować sprzęt uznanego producenta w świetnej cenie. Jak szukać, by znaleźć to, co cię interesuje i jakimi kryteriami się kierować? Doradzamy w tym artykule!

Czy warto kupić telewizor w outlecie? Sprawdzamy!

Outlet RTV - co to takiego?

Outlety przestały być domeną branży odzieżowej - dzisiaj w działach tego typu kupisz także sprzęty RTV! Zwykle to urządzenia w świetnym stanie, będące końcówką określonej linii produktów, którą zastępują nowe urządzenia, pojedyncze, niesprzedane jeszcze sztuki. W części sklepów w outlecie znajdziesz również towar z ekspozycji lub taki, który służył testom - w tym prowadzonym na potrzeby obecności marki na YouTube lub Tik Toku.

Zwykle przy konkretnym modelu znajdziesz informacje o tym, w jakim jest on stanie i dlaczego znalazł się w outlecie. Może być to informacja o wyprzedaży konkretnej linii, sprzęcie do testów czy uszkodzonym opakowaniu lub jego braku. Zwykle urządzenia, które były wcześniej użytkowane - na przykład do tworzenia materiałów na kanał sklepu lub pochodzą z ekspozycji, są mocno przecenione. To dobra okazja, by kupić sprzęt sporo taniej niż w cenie regularnej.

Outlety RTV znajdziesz na stronie www najpopularniejszych sklepów - np. MediaMarkt. W specjalnym dziale możesz przeglądać poszczególne kategorie sprzętów, korzystając z takich samych filtrów, jak przy przeglądaniu pozostałej części oferty. Szybko dostrzeżesz, że w tym dziale czekają urządzenia świetnie ocenianych producentów - np. Samsunga! Telewizory koreańskiego producenta cieszą się ogromną popularnością - także w outlecie. Pamiętaj jednak, że obowiązuje tutaj zasada - kto pierwszy, ten lepszy! Dlatego gdy do outletu wpadnie prawdziwa okazja - nie zwlekaj z zakupem. To często pojedyncze sztuki, które znikną bardzo szybko.

Jaki telewizor w outlecie warto kupić?

Zdecyduj się na zakupy w outlecie, jeśli szukasz innowacyjnego sprzętu, który w regularnej cenie jest stosunkowo drogi. Wybór modelu z outletu pozwoli szybko obniżyć jego cenę o ok. 1000 zł - czasami więcej. To już spora różnica i konkretna oszczędność w portfelu. Możesz zdecydować się na większą przekątną niż oryginalnie planowałeś lub dokupić dodatkowe akcesoria. Albo po prostu cieszyć się doskonałą jakością obrazu, jaką gwarantuje świetnie oceniany sprzęt - sporo taniej!

Nic dziwnego, że w outlecie dużą popularnością cieszą się telewizory OLED. To ciągle drogie sprzęty, które oferują doskonały obraz, precyzyjne odwzorowanie detali, nieskończony kontrast i idealną czerń. W outlecie sprzęty OLED marki Samsung kupisz ok. 1000 zł taniej niż w cenie regularnej. To ciągle duży wydatek - jednak tego typu sprzęty rzadko mogą liczyć na obniżkę czy promocję. Outlet jest często jedyną opcją, by nieco zejść z ceny. Jakim kosztem? To zależy od konkretnego modelu - niektóre mogą nosić ślady użytkowania lub być pozbawione oryginalnego opakowania. Biorąc pod uwagę, że pozwoli to oszczędzić sporą kwotę, niedogodności mogą w ogóle nie być zauważalne i nie przeszkadzać w codziennym użytkowaniu sprzętu.

Kupując telewizory z outletu, zwróć uwagę na sposób dostawy - zdarza się, że niektóre modele są wyłącznie z odbiorem osobistym. Weź to pod uwagę, decydując się na taki sprzęt. Szczegółowy opis produktu w outlecie online to gwarancja, że wiesz, co kupujesz i urządzenia w jakim stanie możesz się spodziewać. Outlet to prosty sposób na oszczędność i możliwość kupienia wymarzonego sprzętu znacznie taniej. Zdecydowanie warto z niego skorzystać!

Oprócz TV z outletu sprawdź też telewizory Samsung w sklepie MediaMarkt – w atrakcyjnych cenach!

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon