Czy ogródki działkowe w Chorzowie II w końcu przestanie zalewać?

Teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Karola Miarki w Chorzowie II przy każdym większym deszczu jest zalewany. Taka sytuacja powtarza się tam od wielu lat, ale jest nadzieja, że ten teren w końcu zostanie odwodniony.

Rod

Duży deszcz dla działkowców z Chorzowa II oznacza duży problem. Z prośbą o jego rozwiązanie wielokrotnie do władz miasta oraz Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zwracali się sami działkowcy. W ich imieniu interpelację składał także miejski radny Krzysztof Łazikiewicz.

ROD im. Karola Miarki położony jest w bezodpływowej niecce

Już dwa lata temu, w odpowiedzi na pismo radnego Łazikiewicza, ChŚPWiK wskazywało, że teren ogrodu położony jest w naturalnej, bezodpływowej niecce i nie ma możliwości grawitacyjnego odprowadzenie wód deszczowych.

- Rozwiązaniem może stać się wykonanie i utrzymywanie, poza terenem ROD, retencji wód opadowych obejmującej nie tylko teren ROD, ale także terenu zlokalizowanego w rejonie ulic Janasa, Karola Miarki i Mariańskiej. Wymaga to uporządkowania gospodarki wodami opadowymi i roztopowymi w tym rejonie – tłumaczył prezes ChŚPWiK, Bartosz Satała.

Przestanie zalewać działkowców z Chorzowa II?

Jest szansa, że w końcu problem działkowców z Chorzowa II zostanie rozwiązany. Światełko w tunelu pojawiło się po ostatniej interpelacji radnego Krzysztofa Łazikiewicza.

- Podjęta została decyzja o wprowadzeniu odpowiedniego zadania inwestycyjnego do przyszłorocznego budżetu miasta. Wykonanie tego zadania zostanie powierzone Wydziałowi Inwestycji Komunalnych – informuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Teren ROD im. Karola Miarki w ostatnich latach był wielokrotnie zalewany po intensywnych opadach. Ostatni raz miało to miejsce w minioną niedzielę, 26 lipca. Na filmie można zobaczyć jak zalewane są ogródki.

https://www.youtube.com/watch?v=PuXyOfqd7rk

fot. Google

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon