Czekacie nie zimę? W Chorzowie będą czynne dwa lodowiska!

W ubiegłym sezonie w Chorzowie czynne było tylko jedno lodowisko, zlokalizowane na Rynku. Tej zimy - jak zapowiada Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu - w naszym mieście lodowiska będą dwa. Gdzie będzie można się ślizgać?

Chorzów lodowisko na Rynku

Przez lata w Chorzowie zimą czynne były dwa lodowiska - przy ul. Katowickiej, obok centrum handlowego AKS oraz przy ul. Filarowej (a wcześniej 3-go Maja). W ubiegłym roku po raz pierwszy uruchomiono ślizgawkę na Rynku i to było to jedyne takie miejsce w Chorzowie. W dodatku, w związku ze zmieniającymi się covidowymi obostrzeniami, czynne było z przerwami. W tym roku ślizgawki mają być dwie.

Lodowiska na Rynku i w Chorzowie Batorym

- Najbliższy okres będzie dla nas czasem intensywnych przygotowań do sezonu zimowego, a co za tym idzie – do otwarcia dwóch lodowisk sezonowych. W tym roku oprócz lodowiska na płycie chorzowskiego Rynku, druga ślizgawka zlokalizowana będzie na terenie boisk osiedlowych przy ul. Granicznej/Gagarina – informuje MORiS.

Więcej informacji na temat funkcjonowania lodowisk MORiS ma podać „wkrótce”. Lodowisko, który w minionym sezonie działało na Rynku, było czynne (z przerwami spowodowanymi rządowymi obostrzeniami) przez 7 dni w tygodniu w godzinach 10.00 – 21.00. Bilet normalny kosztował 7 zł, a ulgowy 5 zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon