Co z inwestycjami wybranymi w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa?

Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Chorzowa w końcu ruszyła, a tymczasem nie wiadomo co inwestycjami, które zostały wybrane w poprzedniej edycji.

Amelung chorzow

W 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa mieszkańcy miasta wybrali 10 projektów inwestycyjnych. Zwycięskie zadania obejmują: budowę ścieżki rowerowo-spacerowej Pnioki-Skałka, wielofunkcyjnego boiska na Starym Osiedlu, wybiegu dla psów przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt i przejścia dla pieszych na ul. Konopnickiej, stworzenie łąk kwietnych na ternie miasta, modernizację placu zabaw na Amelungu, placu zabaw na Osiedlu Irys, skweru przed Szkołą Podstawową nr 14 i boiska piłkarskiego przy ul. Społecznej oraz utworzenie Ulicznej Galerii Batorego.

Czy wszystkie inwestycje Budżetu Obywatelskiego Chorzowa zostaną zrealizowane w tym roku?

Zgodnie z regulaminem budżetu wszystkie zadania inwestycyjne wybrane w ubiegłorocznej edycji powinny być zrealizowane w tym roku. Z tym jest jednak problem, a o to na jakim etapie są te inwestycje, w interpelacji do prezydenta Andrzeja Kotali, pytał miejski radny Grzegorz Krzak. Okazało się, że decyzją prezydenta pod koniec kwietnia wszystkie wydatki związane z realizacją zadań Budżetu Obywatelskiego Chorzowa zostały wstrzymane. Spowodowane to miało być trudną sytuacją dochodową miasta wynikającą z pandemii. Do pracy nad projektami powrócono dopiero pod koniec sierpnia.

- Prawdopodobnie – między innymi ze względu na procedury związane z zamówieniami publicznymi - nie wszystkie zadania inwestycyjne uda się zrealizować w tym roku i część z nich, po uzgodnieniach z wnioskodawcami, przesuniemy na rok przyszły. Szczegółowy harmonogram realizacji jest w trakcie opracowywania – czytamy w odpowiedzi Joanny Pietrzyby-Waszczak, dyrektor Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Chorzów.

Dyrektor Pietrzyba-Waszczak, w odpowiedzi na interpelację radnego Krzaka, załączyła także stan realizacji projektów inwestycyjnych na dzień 7 sierpnia 2020. Niewiele można się jednak z niego dowiedzieć. Na 10 projektów inwestycyjnych opisano stan realizacji zaledwie 4. I tak, zgodnie z tym dokumentem, budowa wybiegu dla psów i rewitalizacja placu zabaw na Osiedlu Irys są na etapie przygotowania dokumentacji do przetargu, unieważniony został przetarg na modernizację boiska przy ul. Społecznej, a realizacja Ulicznej Galerii Batorego w związku z pandemią została wstrzymana. Co z pozostałymi inwestycjami – nie wiadomo!

fot. parki.org.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon