Co wybiorą Chorzowianie do budżetu obywatelskiego?

Letnie kino, festiwal rockowy, a może mural lub parking? Ty decydujesz na co pójdzie 3,5 mln złotych.

Survey

W naszym mieście podział budżetowych kategorii jest dość specyficzny. Aby zapewnić równowagę i podobne szanse dla wniosków społecznych i inwestycyjnych utworzono trzy typy projektów, na które możemy oddać głos:

  • społeczne małe,społeczne duże,projekty inwestycyjne.

W tym roku złożono ich odpowiednio 30, 24 oraz 82. Dwóm wnioskom społecznym zmieniono kategorię i przeniesiono je do puli inwestycyjnej.Wiele z pomysłów zostało odrzuconych we wstępnej weryfikacji. Zdecydowały o tym, m.in. plany zagospodarowania terenu, przeznaczenie konkretnych działek, sprawy własnościowe czy też względy bezpieczeństwa. Niektóre propozycje dotyczące infrastruktury na chorzowskim rynku i tak nie zostałyby zrealizowane z powodu obowiązywania gwarancji wykonawcy na zbudowany obiekt.

Kuchnia błotna i barierki przy Katowickiej

Niektóre z propozycji brzmią intrygująco. Wśród projektów jest, m.in.: kuchnia błotna, malujemy murale i kończymy żale, czy trzeci Festiwal Ludzi Szczęśliwych. Znajdziemy tu także Sęk, czyli chorzowski plac do łonaczenia w drewnie. Obok projektów ekstrawaganckich znajdziemy też bardziej prozaiczne, jak zainstalowanie barierek wzdłuż ulicy Katowickiej, budowę ścieżek rowerowych, parkingów lub boiska na Starym Osiedlu w Chorzowie Batorym. Kibiców Ruchu na pewno ucieszyłoby pozytywne rozpatrzenie projektu obchodów 100-lecia klubu. Listę wszystkich wniosków znajdziemy pod linkiem (https://bo.chorzow.eu/opinie-do-wnioskow-ustalone-wtoku- prac-komisji-ds-weryfikacji.html).

Głosowanie zakończy się 6 października. Po tym czasie miasto planuje ogłosić wyniki.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon