Ciekawe atrakcje na Górze Żar, które musisz poznać

Zdjęcie Główne

W końcu doczekaliście się wymarzonego urlopu. Walizki już spakowane, nie pozostaje nic innego jak ruszyć w drogę. Kierunkiem waszej podróży będzie Beskid Mały. Zależało wam na ciszy i spokoju, a także krótkim czasie podróży. Dla was to nie problem, ale dla waszych dzieci - już tak. Co prawda nie sprawdziliście lokalnych atrakcji, ale zrobicie to na miejscu. Obowiązkowo odwiedźcie Górę Żar, która gwarantuje dobrą zabawę. Co oferuje? Przekonajcie się sami.

Atrakcje na Górze Żar

Beskid Mały jest doskonałym miejscem na rodzinny wypoczynek. Dlaczego? Ponieważ w tej okolicy możecie zarówno odpocząć nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego, jak i przemierzać lokalne szlaki turystyczne i zdobywać górskie szczyty. Skoro o nich mowa, na uwagę zasługuje Góra Żar, która jest popularna wśród turystów. Na sam szczyt dotrzecie na kilka sposobów:

 • Koleją linowo-terenową PKL,
 • Małym Szlakiem Beskidzkim,
 • Drogą asfaltową.
Góra Żar

Dla rowerzystów mamy dobrą wiadomość. Góra Żar oferuje trzy trasy rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Jedno jest pewne, atrakcji zarówno dla tych dużych, jak i małych nie brakuje. Możecie zdecydować się między innymi na:

 • Zwiedzanie elektrowni szczytowo-pompowej Porąbka-Żar,
 • Lot na paralotni,
 • Jazdę na torze saneczkowym na szczycie.

Naszym zdaniem ostatnia atrakcja zasługuje na nieco więcej uwagi, ponieważ oprócz doskonałej zabawy, możecie z niej podziwiać górskie widoki.

Całoroczny tor saneczkowy SW ŻAR

Tor saneczkowy SW ŻAR oferuje niezapomnianą przejażdżkę saneczkami po 500-metrowym torze z wyciągiem, z którego roztacza się niezapomniany widok na Beskid Mały. Na turystów – tych małych i dużych - czeka 18 wózeczków, zarówno zimą, jak latem. Tak, instynkt was nie zawodzi. Tor saneczkowy działa przez cały rok. Co jeszcze powinniście wiedzieć? Z pojedynczego zjazdu może skorzystać już 8-latek. Młodsze dzieci mogą również zdecydować się na zjazd, ale z opiekunem. Jesteście ciekawi, ile zapłacicie za taką atrakcję? Aktualny cennik znajdziecie TUTAJ.

Po wojażach na torze saneczkowym…

Możecie zdecydować się na odpoczynek w przeszklonej restauracji, znajdującej się obok toru saneczkowego. Dobrą decyzją są również tarasy widokowe, z których roztacza się urokliwy widok na:

 • Kotlinę Żywiecką z Jeziorem Żywieckim,
 • Beskid Żywiecki,
 • Beskid Śląski,
 • Beskid Mały,
 • Grupę Magurków Wilkowickich,
 • Województwo śląskie,
 • Słowację.

Gdy najdzie was głód, możecie go zaspokoić w restauracji znajdującej przy torze saneczkowym SW ŻAR. Czekają na was wyborne burgery czy dania z grilla. Jeżeli jednak gustujecie słodkościach, powinniście zdecydować się na lody bądź gofry. Wybór nie będzie prosty, bo dodatków nie brakuje.

Góra Żar

SW ŻAR zaprasza!
ul. Górska 6
34-312 Międzybrodzie Bialskie

e-mail: kontakt@sw-zar.pl
Tel: +48 608 381 859 | +48 600 266 102
www: http://sw-zar.pl/
Facebok: https://www.facebook.com/torsaneczkowyzar/

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dzieci na wakacjach

Wydłużono ważność bonu turystycznego

Zamek Moszna Ferie w zamku dla dzieci

Odkryj Quatromondis - Cztery Światy Hugona Yorcka zapraszają

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Nowa atrakcja w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku

Letnia Czytelnia Pod Strzechą w skansenie

Czytelnia Pod Strzechą w chorzowskim skansenie

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie