Chorzowski szpital z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie otrzymał certyfikat Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. To potwierdzenie, że Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej tego szpitala spełnia najwyższe standardy leczenia.

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie prowadzi diagnostykę oraz kompleksowe specjalistyczne leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi. Dysponuje 24 łóżkami, a jego zespół stanowi czterech lekarzy specjalistów. Standardy leczenie na tym oddziale potwierdziło Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej, które nadało chorzowskiemu szpitalowi swój certyfikat i akredytację w zakresie działalności medycznej, dydaktycznej i naukowej.

- Towarzystwo uznało naszą pracę leczniczą i dydaktyczną za wartościową, pełnoprawną i równą z innymi ośrodkami hematologii i onkologii. W naszej specjalizacji to bardzo ważne, aby współpracować z innymi. Działamy w końcu na chorobach rzadkich. Jeden ośrodek nie może zdobyć doświadczenia we wszystkich chorobach, bo tych przypadków na szczęście nie jest tak wiele. Razem jednak wyciągamy więcej wniosków i leczenie przebiega sprawniej – podkreśla kierująca oddziałem dr Katarzyna Machnik.

Wsparcie dla oddziału onkologii dziecięcej

Odział w ostatnim czasie otrzymał także wsparcie od osób zaangażowanych w Tarnogórskie Spotkanie Brodaczy 2.0. Obdarowali oni szpital zabawkami i materiałami pierwszej potrzeby. Oddziałową świetlicę wyposażyli także w sprzęt elektroniczny – konsolę, komputer i telewizor.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym darczyńcom, którzy swoim zaangażowaniem wywołują uśmiech na twarzach naszych pacjentów – mówi dr Machnik.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2019 r. Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej chorzowskiego szpitala, z powodu braków kadrowych, musiał zawiesić swoją działalność na trzy miesiące. Pacjenci wrócili tam po czterech miesiącach przerwy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon