Chorzowski szpital szuka personelu do walki z COVID-19!

W Zespole Szpitali Miejskich od niedawna działa oddział dla chorych na COVID-19, a zgodnie z nowymi zaleceniami wojewody śląskiego wkrótce liczba łóżek covidowych ma zostać zwiększona. Chorzowski szpitala poszukuje więc dodatkowego personelu.

Szpital lozko

W Chorzowie poszukiwani są nie tylko lekarze i pielęgniarki

Każda para rąk się przyda. Zespół Szpitali Miejskich poszukuje nie tylko lekarzy, pielęgniarek czy ratowników, jeszcze nie zaangażowanych w walkę z COVID-19. Mile widziani są też opiekunowie, pomoc administracyjna czy pracownicy służb mundurowych.

- Sytuacja epidemiczna w naszym regionie, jak i całej Polsce pogarsza się. Musimy przygotowywać się na najgorsze scenariusze, dlatego aby stawić czoła wyzwaniu, potrzebujemy silnego, licznego zespołu do pracy – podkreśla Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Osoby zainteresowane pracą w chorzowskim szpitalu mogą się kontaktować telefonicznie pod numerami 32 349 92 15, 32 349 91 03 i 32 349 91 50 lub mailowo na adres: kadry@zsm.com.pl. Poszukiwane są nie tylko osoby do pracy na oddziale covidowym, ale także innych działających w ZSM.

Dyrektor ZSM: Odeszli od nas pierwsi pacjenci, którzy przegrali walkę z wirusem

Covidowy oddział w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie działa od końca października. Jak informowano wcześniej do dyspozycji pacjentów będzie 40 łóżek dla dorosłych i 2 stanowiska do intensywnej terapii oraz 10 łóżek dla dzieci.

- Z bólem muszę przyznać, że już po kilku dniach działalności, pomimo ciężkiej pracy całego personelu, odeszli od nas pierwsi pacjenci, którzy przegrali walkę z wirusem – mówi dyrektor ZSM.

Według informacji chorzowskiego sanepidu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło w Chorzowie pięć osób.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon