Chorzowski szpital szuka personelu do walki z COVID-19!

W Zespole Szpitali Miejskich od niedawna działa oddział dla chorych na COVID-19, a zgodnie z nowymi zaleceniami wojewody śląskiego wkrótce liczba łóżek covidowych ma zostać zwiększona. Chorzowski szpitala poszukuje więc dodatkowego personelu.

Szpital lozko

W Chorzowie poszukiwani są nie tylko lekarze i pielęgniarki

Każda para rąk się przyda. Zespół Szpitali Miejskich poszukuje nie tylko lekarzy, pielęgniarek czy ratowników, jeszcze nie zaangażowanych w walkę z COVID-19. Mile widziani są też opiekunowie, pomoc administracyjna czy pracownicy służb mundurowych.

- Sytuacja epidemiczna w naszym regionie, jak i całej Polsce pogarsza się. Musimy przygotowywać się na najgorsze scenariusze, dlatego aby stawić czoła wyzwaniu, potrzebujemy silnego, licznego zespołu do pracy – podkreśla Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Osoby zainteresowane pracą w chorzowskim szpitalu mogą się kontaktować telefonicznie pod numerami 32 349 92 15, 32 349 91 03 i 32 349 91 50 lub mailowo na adres: kadry@zsm.com.pl. Poszukiwane są nie tylko osoby do pracy na oddziale covidowym, ale także innych działających w ZSM.

Dyrektor ZSM: Odeszli od nas pierwsi pacjenci, którzy przegrali walkę z wirusem

Covidowy oddział w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie działa od końca października. Jak informowano wcześniej do dyspozycji pacjentów będzie 40 łóżek dla dorosłych i 2 stanowiska do intensywnej terapii oraz 10 łóżek dla dzieci.

- Z bólem muszę przyznać, że już po kilku dniach działalności, pomimo ciężkiej pracy całego personelu, odeszli od nas pierwsi pacjenci, którzy przegrali walkę z wirusem – mówi dyrektor ZSM.

Według informacji chorzowskiego sanepidu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło w Chorzowie pięć osób.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zsmfoto

Chorzowski szpital miejski będzie leczył...

Jarmark

W Chorzowie nie będzie Jarmarku...

Basen chorzow

Baseny w Chorzowie znów czynne, ale nie dla...

Biedronka

Więcej całodobowych Biedronek. Są takie także w...

Chorzow urzad

Chorzowski Urząd Miasta tylko na telefon

Police

Koronawirus zaatakował chorzowskich policjantów

Covid19

Kolejny rekord zakażeń! Jak wygląda sytuacja...