Chorzowski szpital miejski będzie leczył chorych na COVID-19

W Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie przygotowują łóżka dla osób, które ciężko przechodzą zakażenie koronawirusem. Będzie się tam mogło leczyć 50 osób.

Zsmfoto

W Chorzowie przygotowują 50 łóżek dla zakażonych koronawirusem

Na covidowym oddziale w Chorzowie do dyspozycji pacjentów będzie 40 łóżek dla dorosłych i 2 stanowiska do intensywnej terapii oraz 10 łóżek dla dzieci. Jak informuje ZSM pierwsi pacjenci chorzy na COVID-19 są już leczenie w szpitalu przy ul. Strzelców Bytomskich, a pozostałe łóżka są przygotowywane. Prace obejmują m.in. ustawienie śluz dekontaminacyjnych, podłączenie tlenu czy instalację sprzętu do monitorowania.

- W wyniku reorganizacji oddziałów szpitalnych udało się nam wygospodarować miejsce dla chorych i podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. Co ważne, nie rozwiązaliśmy, ani nie zawiesiliśmy żadnego oddziału. Realizujemy też ważne, planowe zabiegi niezwiązane z koronawirusem, ale ich dalsza realizacja będzie zależała od sytuacji związanej z COVID - tłumaczy dr Beata Reszka, dyrektor ds. medycznych Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich.

W chorzowskim szpitalu zmieniono także organizację izby przyjęć. Tam gdzie do tej pory przyjmowano osoby z urazami ortopedycznymi teraz przyjmowane są osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

fot. ZSM w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon