Chorzowski szpital będzie szczepił na COVID-19

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie został jednym z tzw. szpitali węzłowych. Oznacza to, że personel medyczny i niemedyczny będzie tam szczepiony na COVID-19.

Zsm chorzow

Szpitale węzłowe, takie jak ZSM w Chorzowie, zaszczepią na COVID-19 nie tylko swój personel, ale także pracowników innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni czy aptek. Akcja rozpocznie się przed szczepieniem populacyjnym, czyli na „Etapie 0”.

- Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym - informuje Ministerstwo Zdrowia.

W związku z tym Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie czeka na zgłoszenia personelu deklarującego chęć zaszczepienia. Zgłaszać się można na adres mailowy: szczepienia@zsm.com.pl

Jakie będą etapy szczepień na COVID-19?

Podczas „Etapu 0” zaszczepieni mają być m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanepidu.

W ramach „Etapu 1” szczepienia będą mogli otrzymać m.in. pensjonariusze DPS-ów, osoby powyżej 60. roku życia, służby mundurowe oraz nauczyciele. W „Etapie 2” m.in. osoby poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia, a w „Etapie 3” pozostałe grupy.

fot. FB/Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon