Chorzowski rynek wraca do życia. W sobotę pierwsza impreza

Kiermasz rękodzieła, wymiana garażowa, koncerty czy teatralny pokaz – w najbliższą sobotę, 18 lipca, obędzie się pierwsza w tym roku impreza na rynku w Chorzowie.

Rynek2020

Na rynku będzie historycznie…

Sobotnia impreza na chorzowskim rynku rozpocznie się o godz. 11.00, kiedy ruszy gra terenowa „W krainie wygasłych wulkanów” organizowana przez Muzeum Hutnictwa. Jej uczestnicy za pomocą 19-wiecznych opisów przeniosą się do buchającej ogniem Królewskiej Huty.

- W przekazach ówczesnych literatów Królewska Huta to życiodajne morze ognia buchające żarem piekielnym, dom apokaliptycznych potworów, które ujarzmić potrafili jedynie wielcy tego miasta – czytamy w opisie wydarzenia.

Prawie przez cały dzień trwać będzie także zbiórka pamiątek hutniczych, które wejdą w skład tworzącej się kolekcji Muzeum Hutnictwa w Chorzowie oraz Chorzowska Garażówka.

- To doskonała okazja, żeby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, nabyć coś okazjonalnie, a także wesprzeć lokalne akcje charytatywne – zachęcają organizatorzy.

...muzycznie i rozrywkowo

O muzyczną stronę imprezy na rynku zadbają: Orkiestra Dęta Batory, Tender Vibes Duo oraz DJ Kicó & Matjazz. O 16.30 rozpocznie się spotkanie z Andrzejem Matysikiem i Jackiem Kurkiem, autorami książki „Mój blues”, którzy przy dźwiękach znakomitej muzyki opowiedzą o muzycznej pasji i Chorzowie sprzed lat.

O godz. 14.00 rozpocznie się pierwszy Zlotek Maskotek, na którym będzie można spotkać maskotki różnych instytucji i to nie tylko z Chorzowa. Na rynku będzie także działać m.in. Sąsiedzka Wymiana Roślin oraz stoisko z pamiątkami na 100-lecie Ruchu Chorzów. Księgarnia Dopełniacz zaoferuje bestsellery wydawnicze a Kiermasz Bukinistów Śląskich książki antykwaryczne.

Ruszmy na Rynek 2020 - program:

 • 11.00 W krainie wygasłych wulkanów – rejestracja uczestników i start gry terenowej Muzeum Hutnictwa
 • 12.00-18.00 Mosz co w doma po hucie? Zbiórka pamiątek hutniczych dla Muzeum Hutnictwa i Muzeum w Chorzowie
 • 13.00-18.00
  - Chorzowska Garażówka
  - II Sąsiedzka Wymiana Roślin
  - Kiermasz Bukinistów Śląskich
  - stoisko z pamiątkami na 100-lecie Ruchu Chorzów
  - stoisko Mandragora Tattoo
  - Bazarek Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie
  - wystawa prac podopiecznych Dom Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych
  - foodtrucki: Restauracja A'le Dobre Chorzów, Kraken Restopub, La Petite Prosecco Van
 • 14.00 Zlotek Maskotek
 • 14.15 – 15.00 koncert Orkiestry Dętej Batory
 • 15.00-16.00 pokaz Teatr Czarnego Tła
 • 15.00 -18.00 stoisko Jasiński Barbershop
 • 16.30-18.00 Chorzów Muzyka Świat. Spotkanie z Andrzejem Matysikiem i Jackiem Kurkiem, autorami książki Mój Blues i ich muzyką. Prowadzenie Rafał Zaremba.
 • 18.00-19.00 koncert Tender Vibes Duo
 • 19.00-23.00 Śląski Program Kosmiczny DJ Kicó & Matjazz

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon