Chorzowski radny będzie doradzał w sprawie Parku Śląskiego

Grzegorz krzak

Wojewódzka Rada Społeczna ds. Parku Śląskiego rozpoczęła pracę w drugiej kadencji. W jej skład wszedł m.in. chorzowski radny Grzegorz Krzak.

Rada jest organem opiniodawczo-doradczym marszałka województwa w sprawach Parku Śląskiego. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie i wspieranie inicjatyw realizowanych w parku oraz doradztwo w zakresie działań rozwojowych. W skład rady wchodzą: Elżbieta Mądry ze Stowarzyszenia Nasz Park, Anna Peterko ze Śląskiej Chorągwi ZHP, Dariusz Olejniczak ze Stowarzyszenia Przyjaciół Parku Śląskiego, Grzegorz Wójkowski ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides i chorzowski radny Grzegorz Krzak. Nominacje przedstawicielom rady wręczył Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

– Dla mnie, jako osoby wywodzącej się z sektora pozarządowego, rzeczą oczywistą jest współpraca ze społecznikami i konsultowanie inwestycji z osobami, które angażują się w daną sprawę. Park Śląski jest naszym wspólnym dobrem dlatego o jego rozwoju powinniśmy szeroko rozmawiać -podkreśla marszałek Chełstowski.

Zdanie społeczników ważne jest także dla władz Parku Śląskiego. Prezes Agnieszka Bożek podkreśla, że park odwiedza rocznie ok. 3 mln osób, które mają różne potrzeby i rolą społeczników jest wyjście im naprzeciw.

fot. Tomasz Żak/UMWS

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow siemianowicka 103

Były konie, będą domy? Plany na teren po Komisariacie...

Zoo pingwiny

Chorzów: ZOO nadal otwarte, ale na nowych zasadach

Osiedle

Osiedle przy Parku Śląskim może powstać! Tym razem za tą...

Swiatynia petrycha

Świątynia Petrycha w nowej odsłonie

Opt

Spółka Green Park Silesia znów chce budować osiedle przy...

Brass band

Siedem projektów z Chorzowa! Znamy wyniki II edycji...

Elka2

Elka wróci na całej trasie. Odbudowane zostaną dwa...