Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy w nowym wydaniu

W Chorzowie, jak co roku o tej porze, trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem jest to jednak wydarzenie online, a jarmark to cyfrowa platforma, która łączy sprzedawców z mieszkańcami.

Chorzow jarmark

W obecnych czasach wiele naszych aktywności przeniosło się do sieci, tak jest także z Chorzowskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. W ubiegłym roku wydarzenie po raz pierwszy odbyło się na zmodernizowanym Rynku w Chorzowie i było to dziesięć dni pełnych świątecznych atrakcji. Przed gmachem Urzędu Miasta stanęły kramy z ręcznie robionymi ozdobami i regionalnymi specjałami. Dzieci mogły skorzystać z karuzeli, a na scenie w ciągu całego jarmarku wystąpiło kilkunastu artystów. Teraz miało być podobnie, ale plany trzeba było zmienić.

- Niestety w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, nie spotkamy się jak ostatnio na jarmarku na rynku. Taką decyzję, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, gości i wystawców, podjąłem z odpowiednim wyprzedzeniem. Mam jednak nadzieję, że ta wirtualna odsłona jarmarku da namiastkę jarmarkowej atmosfery i umożliwi Państwu zapoznanie się z ciekawą ofertą wystawców - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Gdzie odbywa się Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy?

W tym roku Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy to cyfrowa platforma, która łączy sprzedawców z mieszkańcami. Na stronie jarmark.chorzow.eu działa wirtualne, świąteczne miasteczko. Znajduje się tam kilkadziesiąt domków, a klikając w nie można się zapoznać z ofertą wystawców i złożyć zamówienie. W ofercie są m.in. rękodzieło, gadżety czy produkty spożywcze. Przygotowano także konkursy z nagrodami, a dla najmłodszych śpiewnik z kolędami i kolorowankami, który można ściągnąć na swój komputer i wydrukować. Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy w Chorzowie będzie trwał do 24 grudnia.

fot. UM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Park slaski choinka

Boże Narodzenie 2020. Świąteczny klimat w Parku...

Urzad miasta chorzow1

Urząd Miasta Chorzów nie rozdaje prezentów!

Park slaski koledowanie

Boże Narodzenie 2020: Kolędowanie w Parku Śląskim

Ruch chorzow swiateczna piosenka

Jest taki Klub. Świąteczna piosenka Ruchu Chorzów

Motomikolaje chorzow

Motomikołaje w Chorzowie

Chorzow koleda chor

Chorzowska kolęda i wyjątkowy chór [WIDEO]

Sianko z cichej

Boże Narodzenie 2020: Sianko z Cichej na...