Chorzowska szkoła w konkursie na „Ekobohaterów”. Może wygrać pieniądze na pomoce dydaktyczne

Szkoła Podstawowa nr 38 z Chorzowa znalazła się w drugim etapie konkursu „Nauka z klasą”, który zorganizowała sieć handlowa Kaufland. Może wygrać 20 tys. złotych na pomoce dydaktyczne wspierające edukację ekologiczną. Potrzebne są jednak Wasze głosy!

Chorzów SP 38 praca konkursowa

Od września 2020 r. nauczyciele mają obowiązek omawiania kwestii zmian klimatycznych i ochrony przyrody podczas godzin wychowawczych. Sieć handlowa Kaufland postanowiła wesprzeć szkoły w stworzeniu uczniom atrakcyjnych warunków do nauki i zorganizowała konkurs „Nauka z klasą”. Można w nim wygrać 20 tys. zł na wyposażenie wspierające edukację ekologiczną. - Przyszłość naszej planety zależy od nas i przyszłych pokoleń, dlatego ważne jest, aby świadomość ekologiczną budować już od najmłodszych lat – podkreślają w sieci Kaufland.

Konkursowym zadaniem było wykonanie przez uczniów pracy plastycznej pt. „Jestem Ekobohaterem”, która pokazuje, w jaki sposób od najmłodszych lat dbają oni o środowisko naturalne. Wśród 40 szkół, które weszły do drugiego etapu konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 38 im. Wojska Polskiego z Chorzowa, która mieści się przy ul. Śląskiej 3.

Jak zagłosować na szkołę z Chorzowa?

Tylko połowa z 40 szkół, które znalazły się w drugim etapie konkursu, może otrzymać 20 tys. zł na dodatkowe wyposażenie. Liczy się największa liczba głosów, a głosować można na stronie naukazklasa.pl. Nie trzeba się rejestrować wystarczy tylko kliknąć obok pracy przygotowanej przez uczniów chorzowskiej szkoły i wysłać głos.

- Wygrana pozwoli szkole sfinansować zakup wyposażenia wspierającego edukację ekologiczną, m.in. nowoczesnego mikroskopu na zajęcia dla klas starszych, jak również zestawów edukacyjnych wprowadzających naszych uczniów w zagadnienia związane z energią odnawialną czy recyklingiem - mówi Magdalena Muszalik, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Chorzowie, pod opieką której powstała praca konkursowa. - Mamy również nadzieję na zakup sprzętu multimedialnego w postaci monitorów interaktywnych oraz interaktywnego robota, a także gier dydaktycznych o tematyce ekologicznej – dodaje.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon