Chorzowska Straż Miejska usuwa porzucone wraki samochodów

Blokują miejsca parkingowe i szpecą miasto. W Chorzowie nie brakuje porzuconych wraków samochodów, a Straż Miejska zabrała się z ich usuwanie. W ostatnich dniach wywieźli już siedem takich pojazdów.

Chorzow usuwane wraki

Choć brakuje interpretacji prawnej i ustawowej definicji wraku, to – jak tłumaczą chorzowscy strażnicy miejscy – takie porzucone samochody może usunąć opierając się na kilku przepisach.

- Art. 50 Prawa o Ruchu Drogowym stanowi, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Miejską lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza – informuje chorzowska Straż Miejska.

Chorzowska Straż Miejska usunęła już 7 wraków samochodów

Według Straży Miejskiej o porzuceniu samochodu może świadczyć m.in. jego wiek, zniszczone wnętrze czy dostępność pojazdu dla osób trzecich. Takie auta przewożone są na wytypowany przez miasto parking.

- Należy podkreślić, że zanim strażnicy podejmą decyzję o odholowaniu wraku, przeprowadzają szereg czynności zmierzających do ustalenia nie tylko właściciela, lecz również powodu jego nieużytkowania.

W ostatnim czasie funkcjonariusze usunęli z ulic Chorzowa już siedem takich takich porzuconych wraków.

fot. Straż Miejska Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon