Chorzowska porodówka gotowa na ponowne otwarcie!

Pierwszy etap ponownego uruchomienia oddziału ginekologiczno-położniczego w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie został zrealizowany – poinformował prezydent miasta, Andrzej Kotala.

Zsm chorzow

Przypomnijmy, że porodówkę w Chorzowie przez ostatnie lata prowadziła prywatna spółka Urovita. Jednak na początku tego roku zdecydowała o zaprzestaniu działalności i nie złożyła odpowiednich dokumentów, czym uniemożliwiła przedłużenie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Oddział miał być więc zamknięty od 1 lutego 2021 r. Pod koniec stycznia NFZ zgodził się przedłużyć kontrakt do końca czerwca. Z kolei na początku marca Urovita poinformowała, że jednak będzie prowadzić działalność tylko do końca miesiąca. Władze Chorzowa wraz z Zespołem Szpitali Miejskich podkreślały, że będą gotowe do uruchomienia oddziału na nowo dopiero od 1 lipca.

Chorzowska porodówka ruszy od 1 lipca?

- Budynek, w którym będzie mieścił się oddział, wymagał gruntownego remontu i przebudowy. Prace już się zakończyły. Obiekt został dostosowany i wyposażony w profesjonalny sprzęt. Przedstawiciele NFZ ocenili przygotowanie obiektu do pełnego funkcjonowania, a wczoraj dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, Jerzy Szafranowicz, podpisał protokół pokontrolny – poinformował prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Teraz nowy oddział musi uzyskać kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia i placówka będzie mogła rozpocząć przyjmowanie pacjentek.

fot. FB/Prezydent Andrzej Kotala

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon