Chorzowska policja poszukuje sprawców napadu na kuriera

Kryminalni z Chorzowa poszukują sprawców napadu na kuriera, do którego doszło w listopadzie 2020 r. Po raz kolejny opublikowali ich wizerunek i proszą mieszkańców o pomoc.

Chorzow napad

Do zdarzenia, które policja formalnie nazywa usiłowaniem kradzieży rozbójniczej, doszło 12 listopada 2020 r. około godz. 7.00 przy ul. Parkowej 20 w Chorzowie. To obok centrum handlowego AKS Chorzów.

- Nieustaleni dotąd sprawcy usiłowali dokonać zaboru w celu przywłaszczenia pojazdu marki VW Crafter wraz z paczkami, należącego do pracownika jednej z firm kurierskich. Następnie w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, użył przemocy wobec osoby pokrzywdzonej – informuje chorzowska policja.

Sprawcy napadu to mężczyzna i kobieta w wieku około 30 lat

Według ustaleń policji sprawcy napadu na kuriera to mężczyzna i kobieta w wieku około 30 lat. Mężczyzna jest średniej budowy ciała, ma około 180 cm wzrostu, krótkie ciemne włosy oraz charakterystyczne zakola. Podczas zdarzenia ubrany był w czarną kurtkę z kapturem, ciemne spodnie oraz ciemne buty.

Poszukiwana kobieta jest średniej budowy ciała i czarne włosy. Ubrana była w granatową kurtkę, jasne jeansowe spodnie oraz ciemne buty z białą podeszwą.

Jak dodają mundurowi sprawcy przestępstwa poruszali się pojazdem dostawczym marki Ford Transit (tzw. blaszak) w kolorze białym. Pojazd ma uszkodzenia tylnej części karoserii oraz boku pojazdu od strony kierowcy.

Wszelkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawców, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, pod numerami: 32 771 52 80, 32 771 53 89, mailowo: kryminalny@chorzow.ka.policja.gov.pl lub osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon