Chorzowska policja ma nowe radiowozy z napędem hybrydowym

Chorzowski garnizon policji wzbogacił się o dwa nowe radiowozy z napędem hybrydowym. Jak podkreślają mundurowi mają one bogate wyposażenie.

Kluczyki do nowych radiowozów funkcjonariusze dostali w w poniedziałek, 20 grudnia 2021 r. Komendant policji w Chorzowie, mł. insp. Grzegorz Matuszek, odebrał je z rąk prezydenta miasta, Andrzeja Kotali. To samochody marki Toyota Corolla z napędem hybrydowym, które zostały zakupione ze środków samorządu, budżetu policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Nowe radiowozy z napędem hybrydowym

Jak podkreślają w chorzowskiej komendzie policji nowe radiowozy to odpowiedź na oczekiwania ekologiczne. Hybrydowe auta mają silniki o pojemności 1.8 l, o mocy całkowitej 125 kw, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy i 53 kw generuje silnik elektryczny (łącznie ok. 166 km) i prędkości maksymalnej 180 km/h.

- Radiowozy te mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna bezstopniowa skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, system multimedialny z kamerą cofania – czytamy w policyjnym komunikacie.

Każdy z nowych hybrydowych radiowozów jest wart blisko 110 tys. zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon